Kilkulatek na basenie

By 29 września 2019DZIECKO

Każdy kilkulatek powinien mieć możliwość spędzania czasu aktywnie. Sport jest świetnym sposobem, aby zaszczepić w malcu pasję oraz sprawia, że młody organizm jest w lepszej kondycji. Pływanie jest jedną z dyscyplin, które są szczególnie polecane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Akademia Zdrowia Muszynianki podpowiada, dlaczego warto zabrać swoją pociechę na basen.

Pozytywny wpływ na kręgosłup i mięśnie

Pływanie jest sportem, który zalicza się do najmniej kontuzyjnych. Oprócz tego, że jest bardzo bezpieczny, poprawia postawę sylwetki. Dla dzieci to szczególne ważne, ponieważ rozwijają się bardzo szybko. Przebywając w wodzie, ciało jest w stanie lekkiej nieważkości, dzięki czemu krążki międzykręgowe rozciągają się. To może pomóc w korygowaniu wad kręgosłupa oraz zapobiegać jego bólowi.

Wizyta na basenie przyniesie też korzyści mięśniom. W wodzie pracują one bardzo intensywnie. Ulegają rozciąganiu, co powoduje, że są coraz mocniejsze. Maluch, który ma lepszą kondycję fizyczną i wolniej się męczy, czerpie więcej radości z innych aktywności.

Sposób na nadmiar energii

Kilkulatki, które są bardzo aktywne i cały czas potrzebują sporej dawki ruchu, powinny spróbować regularnego uczęszczania na basen. Utrzymywanie się na powierzchni wody wymaga mocnej pracy całego ciała, dlatego każdy smyk z pewnością będzie mógł dać upust wysokim pokładom energii.

Zajęcia grupowe to świetna okazja do zawarcia nowych znajomości. Jesienią, kiedy zmrok zapada szybciej i dzieci nie mogą przebywać na dworze tak długo, jak w lecie, lekcje pływania będą doskonałym sposobem na nudę. To alternatywa dla spędzania czasu przed telewizorem i komputerem, a dodatkowo przyczynia się do wzmocnienia organizmu.

Podczas każdej aktywności fizycznej należy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Oprócz akcesoriów i ubrań niezbędnych do pływania, dziecko powinno zabrać ze sobą na basen także butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Pomoże ona ugasić pragnienie po intensywnym wysiłku.