Jak ubrać niemowlę wiosną?

By 23 kwietnia 2018DZIECKO

Wiosna to czas spacerów, na które chętnie zabierzemy ze sobą również naszą pociechę. W jaki sposób powinniśmy ubrać nasze dziecko, by nie zmarzło?

Wiosenne słońce budzi nas do życia, nie dajmy się jednak zwieść, wiosenna aura bywa zmienna. Zwłaszcza wtedy, gdy obok ciepłego słońca, występuje chłodny wiatr, który może przyczynić się do wychłodzenia ciała maluszka. Właśnie dlatego tak ważny jest właściwy ubiór, który zabezpieczy dziecko przed pogodowymi niespodziankami.

Warstwa zewnętrzna

Trzecią warstwę stanowi bluza lub sweterek, dobrze by były rozpinane, dzięki czemu łatwiej będzie nam je zdjąć. Jeśli dni są wciąż chłodne, to jako warstwę zewnętrzną wykorzystajmy kombinezon, jeśli natomiast jest cieplej ubierzmy dziecku kurtkę. Kombinezon będzie wygodniejszy dla małych dzieci, kurtka zaś zapewni większą swobodę. Nie zapominajmy także o dodatkach w postaci bawełnianej czapeczki, która zapobiegnie uciekaniu ciepła przez głowę oraz ochroni uszy. Wygodnym rozwiązaniem jest czapka uszanka, która pozwoli zawiązać nauszniki do góry, gdy temperatura wzrośnie, lub zawiązać je pod brodę, jeśli temperatura spadnie. Przydadzą się też bawełniane skarpetki oraz buciki, jeśli dziecko leży w wózku dobrze, by były ciepłe, a jeśli stawia pierwsze kroki, przydadzą się buciki dopasowane rozmiarem i z miękką podeszwą.

Zachowaj umiar

Pamiętajmy o tym, by nie przegrzać dziecka, jeśli jego kark jest gorący i spocony, to znak, że powinniśmy zdjąć jedną warstwę. Pamiętajmy też, że jako kolejna warstwa świetnie posłuży nam kocyk, dlatego warto mieć go zawsze pod ręką. Najważniejsze to, na bieżąco obserwować malucha, by zapewnić mu odpowiedni komfort cieplny i nie przesadzić w żadną ze stron.