Jak spakować dziecko na wyjazd?

By 30 maja 2019DZIECKO

Już niedługo zabrzmi ostatni dzwonek, uczniowie rzucą plecaki w kąt i rozpoczną błogi odpoczynek. Dla niektórych dorosłych to czas urlopów, ale nie każdy może pozwolić sobie na wolne w okresie wakacyjnym. Dlatego bardzo często dzieci wyjeżdżają na wakacje zorganizowane specjalnie dla nich przez biura podróży. Co powinno znaleźć się w ich wycieczkowym plecaku naszej?

W co spakować rzeczy?

Pierwszy dylemat, przed którym staniemy to, w co spakować rzeczy dziecka? Wakacyjne wyjazdy są zazwyczaj wycieczkami kilku lub kilkunastodniowymi, dlatego przyda się torba, plecak lub walizka. Ta ostatnia będzie odpowiednia, gdy nasz potomek jedzie do innego miasta. Jeśli jednak będzie to górska wycieczka, zdecydowanie lepiej wybrać plecak. Noszenie go będzie wygodniejsze niż ciągnięcie walizki.

Bagaż podręczny i dokumenty

Przyda się też mniejszy plecak lub tak zwana nerka, na telefon, portfel albo przekąski. Dziecko powinno zabrać koniecznie dokument tożsamości w postaci legitymacji szkolnej. Warto zaopatrzyć je w kartkę, na której znajdzie się adres czy kontakt do bliskich osób. Nie zapomnijmy również o kieszonkowym, które przyda się do zakupu przekąsek czy opłacenia wejść do instytucji kultury.

Co zabrać ze sobą?

W dużym bagażu powinny znaleźć się kosmetyki do mycia, szczoteczka do zębów czy ręcznik. Zadbajmy też o apteczkę zawierającą preparat na kleszcze i komary, plastry, środki przeciwbólowe czy maść na ugryzienia. Kolejną z kluczowych kwestii jest wygodna garderoba. Ubrania dopasowujemy do miejsca wyjazdu dziecka, nie zapomnijmy też o właściwych butach, koniecznie już rozchodzonych. Przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, a także lekka kurtka, na wszelki wypadek!

Wiernym towarzyszem niech będzie butelka Muszynianki, która dostarczy niezbędnych składników mineralnych i nawodni podczas wakacyjnych wycieczek. Aby nasza pociecha nie nudziła się w czasie podróży, warto zaopatrzyć ją w małą grę planszową lub karty. Nie przesadzajmy z elektronicznymi gadżetami i nie pakujmy rzeczy, których utrata będzie bolesna lub kosztowna.

Dobrze, by dziecko brało udział w pakowaniu, dzięki temu będzie wiedziało, co zabiera i gdzie to znajdzie. W ten sposób uczymy je również zaradności. Ilość rzeczy przeznaczona na wyjazd zależy od jego długości. Pakowanie będzie łatwiejsze, jeśli wcześniej zrobimy listę rzeczy, które mają znaleźć się w bagażu.