Dziecko na stoku narciarskim

By 2 stycznia 2020DZIECKO

Zbliżają się ferie zimowe. To czas, w którym nie brakuje propozycji aktywności fizycznych oraz okazji do pierwszych kroków na stoku. Wybierając się z dziećmi w góry, pamiętajcie jednak o wzmożonej czujności. Poniżej przedstawiamy porady, dzięki którym ferie Waszych pociech będą bezpieczniejsze.

Odpowiednie ubrania i akcesoria

Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i komfort na stoku, zadbaj o właściwe ubranie i odpowiednie akcesoria. Podstawą jest odzież narciarska, najlepiej w jaskrawych kolorach. Spodnie powinny mieć szelki, które zapobiegną ich zsuwaniu się i wpadaniu śniegu. Konieczne jest ubieranie kilku warstw (w tym odzieży termoaktywnej), dzięki czemu łatwiej zapobiec wychłodzeniu.

Obowiązkowym wyposażeniem każdego narciarza jest kask. W razie upadku ochroni on głowę malucha. Przydadzą się też ochraniacze na kolana i łokcie. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie pociechy w kartkę z numerami telefonów rodziców.

Nawadnianie małych sportowców

Jazda na nartach to spory wysiłek dla dzieci. Należy pamiętać, że podczas aktywności fizycznej organizm trafi więcej wody, niż zwykle, dlatego powinno się ją systematycznie uzupełniać. Warto mieć przy sobie naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka. Zawiera ona wiele wartościowych składników mineralnych, które pomogą się zregenerować po szaleństwach na stoku.