Czy warto jechać z dzieckiem nad morze?

By 3 lipca 2019DZIECKO

Wybierając destynację tegorocznych wakacji, na pewno będziemy brali pod uwagę również polskie morze. Czy warto wybrać się nad nie wraz z maluchem?

Pierwszą kwestią przemawiającą na korzyść tego kierunku, jest oczywiście jod, niezbędny do prawidłowego działania organizmu. Jego niedobór skutkuje między innymi niedoczynnością tarczycy, a co za tym idzie ciągłym odczuwaniem zimna, brakiem energii czy wypadaniem włosów. Pierwiastek ten jest również niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która produkuje hormony odpowiedzialne za metabolizm, pracę układu mięśniowego czy układu krążenia. Dobrze funkcjonująca tarczyca odpowiada także za prawidłową wagę i temperaturę ciała. Najwięcej jodu znajduje się w powietrzu, gdy wieje silny wiatr, a fale rozbijają się o brzeg. Dlatego, choć najchętniej siedzimy nad morzem, gdy świeci słońce, to warto odwiedzić plażę również w czasie gorszej pogody.

Nie tylko jod przemawia jednak za tym miejscem, to doskonała przestrzeń dla osób, które poszukują zielonych obszarów, na których będą mogły uprawiać sport. Liczne ścieżki rowerowe pozwolą kultywować tę aktywność. Umożliwią także wypady po okolicy. Morze warto wybrać również dlatego, że bardzo często wyjazd taki łączy się z dietą bogatszą w ryby, które pozytywnie wpływają na działanie naszego organizmu. Są również źródłem cennych składników odżywczych, zwłaszcza kwasów omega.

Wyjazd nad morze to także zmiana klimatu, pobyt nad Bałtykiem zmusza nas do tego byśmy przystosowali się do nowych warunków, co  poprawia funkcjonowanie organizmu, zwłaszcza układu odpornościowego. Przekłada się to na wzmocnienie i regenerację bariery ochronnej naszego organizmu. To także odpowiednia forma wyjazdu dla osób borykających się z alergią lub astmą. Nawet taka kilkudniowa wycieczka sprawia, że poprawia się jakość funkcjonowania — oddychanie staje się łatwiejsze, zmniejsza się uciążliwość alergicznego kataru. Na nasze zmysły dobrze wpływa też szum morza i zapach sosnowego lasu. Dlatego zdecydowanie warto wybrać takie kierunek wakacyjny. Pamiętajmy o tym, by latem prawidłowo się nawadniać. Sięgajmy po Muszyniankę regularnie.