Bezpieczna zabawa w zimie

By 2 stycznia 2020DZIECKO

Maluchy uwielbiają zimę, która obfituje w liczne aktywności, takie jak lepienie bałwana, jazda na sankach czy nartach. Aby nasz maluch był bezpieczny, warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Wszystko to po to, by zabawa nie skutkowała chorobą lub kontuzją

Ciepłe ubrania

Pierwszą kwestią jest odpowiednie ubranie dziecka. Rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób powinni ubrać dziecko, by nie było mu za zimno lub za gorąco. Odzież powinniśmy dobrać do temperatury oraz rodzaju aktywności dziecka, jednak podstawową zasadą jest założenie kilku warstw ciuchów. Pierwszą powinna być odzież termiczna. Drugą lekki polar lub cienka przewiewna bluza, a trzecią spodnie i kurtka albo kombinezon. Nie zapomnijmy też o szaliku, czapce, śniegowcach i rękawiczkach.

Bez sprawnego sprzętu ani rusz!

Zadbajmy także o to, by sprzęt używany przez dziecko był w pełni sprawny. Przydadzą się też ochraniacze na kolana, łokcie, czy nadgarstki. Pamiętajmy o ochronie skóry smarując twarz malucha kremem ochronnym z filtrem. Niezabezpieczenie skóry twarzy może skutkować podrażnieniem przez mróz i promienie słoneczne. Pamiętajmy też, że dzieci powinny bawić się tylko na terenach do tego wyznaczonych.

Jeśli na zewnątrz jest naprawdę zimno, warto od czasu do czasu zrobić sobie przerwę, ogrzewając się w ciepłym pomieszczeniu. Maluch może się wtedy napić naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Zabawa to wyzwanie i wysiłek dla młodego organizmu, dlatego bardzo ważne jest systematyczne uzupełnianie płynów.