Aktywności dla dzieci

By 11 maja 2018DZIECKO

Nadeszła wiosna, a wraz z nią coraz chętniej będziemy wychodzić na zewnątrz, również z naszymi pociechami. Oto kilka propozycji aktywności dla naszego dziecka.

Tegoroczna zima raczej nas nie rozpieszczała, jeśli chodzi o ilość śniegu, dzieci nie mogły więc oddać się zimowym szaleństwom. Również z tego powodu z radością przywitały wiosnę.

Hula-hoop
Wielkość koła należy dopasować do wzrostu pociechy, w przypadku dziecka o wzroście do 130 cm wystarczy koło o średnicy 60 cm. Jeśli jest wyższe, średnia powinna być większa. Hula-hoop można bawić na wiele sposobów, najbardziej znany to kręcenie go na tułowiu. Gdy dzieci jest dwoje, można je turlać do siebie na przemian lub rzucać je pionowo. W grę wchodzi też położenie go na ziemi i rzucanie do środka przedmiotami.

Skakanka
Wydawać by się mogło, że to tylko kawałek sznurka, tymczasem niesie ze sobą tyle radości. Dla wielu to niezapomniana zabawka z dzieciństwa. Małe gabaryty sprawiają, że możemy zabrać ją praktycznie wszędzie. Choć początki bywają trudne, to jest to świetny sposób, by poprawić koordynację ruchową oraz porządnie się zmęczyć.

Hulajnoga/Rower

Czy może być coś lepszego niż wiatr we włosach? Ci, którzy raz tego spróbowali, odpowiedzą, że nie. Dla małego dziecka hulajnoga będzie łatwiejsza do opanowania, zwłaszcza ta o trzech kołach. W sprzedaży są dostępne wersje w różnym rozmiarze i o różnej wielkości kółek, dzięki czemu dostosujemy ją do dziecka w zależności od stopnia jego zaawansowania. Jeśli zdecydujemy się na rower, zapewne zaczniemy od rowerka czterokołowego. To świetny sposób na pierwsze wzmocnienie mięśni oraz naukę koordynacji ruchowej, a także rozwijanie poczucia równowagi.

Badminton

Badminton to doskonała opcja sportowa zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Początki mogą być trudne, ale gdy pociecha już nauczy się trafiać w lotkę, gra przyniesie wiele frajdy. Dlatego bądźmy cierpliwi i przygotujmy dla naszego dziecka ćwiczenia wprowadzające, które pozwolą mu doskonalić technikę i celność.

Latawiec

Ta niedroga zabawka może przynieść sporo radości. Pierwsze próby mogą co prawda nie przynieść od razu efektu w postaci szybującego latawca, ale z czasem będzie coraz łatwiej. Zadbajmy o to, by mieć na to wystarczającą przestrzeń. Niezbędne są również dwie osoby, jedna z nich będzie trzymała latawiec dziobem do góry i biegła, a zadaniem drugiej będzie rozwijanie linki i stanie tyłem do wiatru.

Boule

To gra, która pochodzi z Francji i cieszy się tam powodzeniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Aby w nią zagrać potrzeba nam zestawu kul oraz utwardzanej powierzchni. Można to robić w od 2 do 6 graczy. Rzucamy kulami, by znalazły się jak najbliżej kuli świnki, która wrzucona została w przestrzeń na początku gry. Można też przy pomocy swoich kul odpychać kule przeciwnika.

Bez względu na wybrany rodzaj aktywności pamiętajmy o właściwym nawodnieniu. Zabierzmy Muszyniankę ze sobą.