Zaskakujące korzyści spacerowania!

Pierwsze kroki stawiamy już w 9 miesiącu życia, a często w pierwsze urodziny już całkiem nieźle sobie radzimy. Chodzenie to naturalna czynność, dlatego często nie postrzegamy ją jako aktywność fizyczną, co jest sporym błędem, bo spacerowanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie, niezależnie od tego ile mamy lat!

Spacerowanie poprawia nastrój

Badania wykazują, że spacerowanie korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy, odczuwamy zmniejszenie gniewu i wrogości. Nasz nastrój poprawia się zwłaszcza gdy spacerujemy po zielonej okolicy w słoneczne dni. Jednak chodzić warto niezależnie czy świeci słońce czy pada deszcz!

Zrzucisz zbędne kilogramy

Spacer jest zdecydowanie jedną z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych aktywności fizycznej. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia i nie uprawiasz żadnych dodatkowych sportów – spaceruj jak najwięcej! Aby zacząć odczuwać korzyści, wykonuj minimum 15 000 kroków dziennie. Chodzenie nie jest skomplikowaną czynnością, która wymaga sprecyzowanego planu treningowego. Wystarczy, że założysz wygodne buty, weźmiesz ze sobą Muszyniankę i ruszysz w trasę!

Spacerowanie przedłuża życie

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Cambridge codzienny, 20-minutowy spacer wystarcza, by zredukować ryzyko przedwczesnej  śmierci o jedną trzecią. Badania dowodzą również, że ludzie, którzy prowadzą aktywny tryb życia, dostrzegli poprawę zdrowia.

Spacerowanie niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki tak niewielkiemu wysiłkowi fizycznemu możemy poprawić nie tylko swoje zdrowie, ale także samopoczucie. Spacerując nie zapominajmy o prawidłowym nawodnieniu. Na spacer weź ze sobą butelkę Muszynianki, by uzupełnić płyny, gdy tylko się zmęczysz!