Wiosenna alergia – jak sobie z nią radzić?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych promieni słońca, czekamy na długie dni i nie możemy doczekać się kiedy w końcu będziemy mogli schować głęboko do szafy czapki i rękawiczki. Jednak dla alergików to nie jest najłatwiejszy czas. Uporczywy katar, ciągłe odczucie zmęczenia, pieczenie oczu – to wszystko potrafi znacznie utrudnić funkcjonowanie. Jak radzić sobie z wiosenną alergią?

Na alergie cierpi coraz więcej Polaków. Dzieje się tak za sprawą postępu cywilizacyjnego. Coraz częściej z braku czasu izolujemy się od natury, prowadzimy niezdrowy tryb życia, przebywamy w zanieczyszczonym środowisku, spożywamy przetworzoną żywność. Te czynniki osłabiają naszą florę bakteryjną.

Jak złagodzić objawy alergii?

  • Starać się nie przebywać na dworze, gdy występuje wysokie stężenie pyłków.
  • Po powrocie do domu myć dokładnie ręce i twarz.
  • Myć codziennie włosy.
  • Nie otwierać okien podczas jazdy samochodem.
  • Podczas pobytu na świeżym powietrzu chronić oczy okularami, a głowę czapką.

Zadbaj o prawidłową dietę

Alergie mogą być nasilane przez nieodpowiednią dietę, która jest bogata w cukry, sole i niezdrowe tłuszcze. Ważne jest, by wzbogacić dietę w produkty, które wzmacniają układ odpornościowy, działają przeciwzapalnie, antyseptycznie i przeciwbakteryjnie. Zadbaj oto, by w codziennej diecie nie zabrakło czosnku, jabłek, czarnego kminku. Zdrowa dieta to również odpowiednie nawodnienie. Wybierz  naturalną wodę mineralną taką jak Muszynianka.

Muszynianka –  bogata w wapń, magnez, potas, wodorowęglany oraz żelazo.