Piękno zaczyna się od środka

By 13 marca 2019KOBIETY

Odpowiednie nawodnienie to podstawa pięknego wyglądu. Skórę powinniśmy nawilżać od zewnątrz – i tu sprawdzą się kremy oraz balsamy – jak również od środka, właśnie przy pomocy wody.

Na to jak wyglądamy w dużym stopniu wpływa to, jak się odżywiamy. To, co jemy i pijemy, jest widoczne na naszej skórze. Może działać albo na poprawę jej wyglądu, albo wręcz odwrotnie, może sprawiać, że skóra będzie wyglądała na zmęczoną i poszarzałą. Ważne jest zarówno to, jakie witaminy i minerały dostarczamy do organizmu, jak również w jakiej formie. Woda stanowi ich świetne źródło. Zwłaszcza ta wysoko zmineralizowana jak Muszynianka. Organizm ludzki składa się w 70 procentach z wody, z czego 20 procent znajduje się właśnie w skórze. Woda wspomaga przepływ krwi w naczyniach kapilarnych skóry, przez co usprawnia jej ukrwienie i sprawia, że skóra jest jędrna, miękka i elastyczna.

Woda pomaga w walce z nieubłaganie upływającym czasem. Z wiekiem proces utraty wody zaczyna się nasilać. Obniżenie zawartości ceramidów w skórze – czynnik pojawiający się z wiekiem – sprzyja nadmiernej utracie wody i przesuszeniu skóry. Zaczyna ona tracić elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Już małe braki w nawodnieniu mogą znacząco odbić się na wyglądzie skóry. Skutki złego nawodnienia bywają widoczne też w młodym wieku! Z wiekiem obniża się sprawność organizmu do naturalnego oczyszczania z toksyn. Ich nagromadzenie sprawia, że cera staje się poszarzała, zaczynają pojawiać się nieestetyczne zmiany, zwiększa się podatność na różnego rodzaju infekcje czy alergie. Muszynianka dzięki dużej zawartości biopierwiastków jest niezastąpiona w procesie detoksykacji organizmu. Zawarty w niej wapń ułatwia leczenie procesów zapalnych oraz zapobiega nowotworom, żelazo wspomaga w walce z wolnymi rodnikami, magnez łagodzi podrażnienia, wywołane czynnikami zewnętrznymi, a potas zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Na piękny wygląd niekorzystnie wpływa też stres. Przyczynia się on do zmian fizjologicznych w obrębie skóry, włosów i paznokci. Spowalnia procesy odnowy komórkowej i tym samym wydłuża cały proces naprawiania uszkodzeń skóry. Prowadzi to do tego, że wyglądamy na starszych, niż w rzeczywistości jesteśmy. Cera osoby zestresowanej często jest poszarzała, zmęczona i podatna na trądzik. Udowodniono naukowo, że niedobór magnezu zmniejsza odporność na stres, a stres z kolei sprzyja nadmiernej utracie magnezu. Wpadamy więc w błędne koło. Pijąc Muszyniankę działamy więc dwufazowo – nawadniamy organizm i zapewniamy właściwy poziom magnezu.