Kilkulatek na basenie

By 29 września 2019DZIECKO

Każdy kilkulatek powinien mieć możliwość spędzania czasu aktywnie. Sport jest świetnym sposobem, aby zaszczepić w malcu pasję oraz sprawia, że młody organizm jest w lepszej kondycji. Pływanie jest jedną z dyscyplin, które są szczególnie polecane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Akademia Zdrowia Muszynianki podpowiada, dlaczego warto zabrać swoją pociechę na basen.

Pozytywny wpływ na kręgosłup i mięśnie

Pływanie jest sportem, który zalicza się do najmniej kontuzyjnych. Oprócz tego, że jest bardzo bezpieczny, poprawia postawę sylwetki. Dla dzieci to szczególne ważne, ponieważ rozwijają się bardzo szybko. Przebywając w wodzie, ciało jest w stanie lekkiej nieważkości, dzięki czemu krążki międzykręgowe rozciągają się. To może pomóc w korygowaniu wad kręgosłupa oraz zapobiegać jego bólowi.

Wizyta na basenie przyniesie też korzyści mięśniom. W wodzie pracują one bardzo intensywnie. Ulegają rozciąganiu, co powoduje, że są coraz mocniejsze. Maluch, który ma lepszą kondycję fizyczną i wolniej się męczy, czerpie więcej radości z innych aktywności.

Sposób na nadmiar energii

Kilkulatki, które są bardzo aktywne i cały czas potrzebują sporej dawki ruchu, powinny spróbować regularnego uczęszczania na basen. Utrzymywanie się na powierzchni wody wymaga mocnej pracy całego ciała, dlatego każdy smyk z pewnością będzie mógł dać upust wysokim pokładom energii.

Zajęcia grupowe to świetna okazja do zawarcia nowych znajomości. Jesienią, kiedy zmrok zapada szybciej i dzieci nie mogą przebywać na dworze tak długo, jak w lecie, lekcje pływania będą doskonałym sposobem na nudę. To alternatywa dla spędzania czasu przed telewizorem i komputerem, a dodatkowo przyczynia się do wzmocnienia organizmu.

Podczas każdej aktywności fizycznej należy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Oprócz akcesoriów i ubrań niezbędnych do pływania, dziecko powinno zabrać ze sobą na basen także butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Pomoże ona ugasić pragnienie po intensywnym wysiłku.

Join the discussion 27 komentarzy