Jak spakować dziecko na wyjazd?

By 30 maja 2019DZIECKO

Już niedługo zabrzmi ostatni dzwonek, uczniowie rzucą plecaki w kąt i rozpoczną błogi odpoczynek. Dla niektórych dorosłych to czas urlopów, ale nie każdy może pozwolić sobie na wolne w okresie wakacyjnym. Dlatego bardzo często dzieci wyjeżdżają na wakacje zorganizowane. Co powinno znaleźć się w wycieczkowym plecaku naszej latorośli?

W co spakować rzeczy?

Pierwszy dylemat, przed którym staniemy to, w co spakować rzeczy dziecka? Wakacyjne wyjazdy są zazwyczaj wycieczkami kilkudniowymi, dlatego przyda się torba, plecak lub walizka. Walizka będzie dobra, jeśli nasz potomek jedzie do miasta, jeśli jednak będzie to górska wycieczka, to zdecydowanie lepiej wybrać plecak. Noszenie go będzie wygodniejsze niż ciągnięcie walizki. Przyda się też mały plecak lub tak zwana nerka, na telefon, portfel albo przekąski. Dziecko powinno zabrać koniecznie dokument tożsamości w postaci legitymacji szkolnej. Warto też zaopatrzyć je w kartkę, na której znajdzie się adres czy kontakt do bliskich osób. Nie zapomnijmy również o kieszonkowym, które posłuży do zakupu przekąsek czy opłacenia wejść do instytucji kultury.

W dużym bagażu powinny znaleźć się kosmetyki do mycia, szczoteczka do zębów czy ręcznik. Zadbajmy też o apteczkę zawierającą preparat na kleszcze i komary, plastry, środki przeciwbólowe czy maść na ugryzienia. Kolejną z kluczowych kwestii jest też wygodna garderoba. Ubrania dopasowujemy do miejsca pobytu naszego dziecka, nie zapomnijmy też o właściwych butach, koniecznie już rozchodzonych. Przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne i kapelusz. Wiernym towarzyszem niech będzie też butelka Muszynianki, która dostarczy niezbędnych składników mineralnych i energii. Aby nasza pociecha nie nudziła się w czasie podróży, warto zaopatrzyć ją w grę planszową lub karty. Nie przesadzajmy z elektronicznymi gadżetami i nie pakujmy rzeczy, których utrata będzie bolesna lub kosztowna.

Dobrze, by dziecko brało udział w pakowaniu, dzięki temu będzie wiedziało, co zabiera i gdzie to znajdzie. W ten sposób uczymy je również zaradności. Ilość rzeczy zależy od długości wycieczki. Pakowanie będzie łatwiejsze, jeśli wcześniej zrobimy listę rzeczy, które mają znaleźć się w bagażu.