Wybieramy krokomierz

By 7 czerwca 2018SPORTOWCY

Codzienna aktywność nie tylko dobrze wpływa na stan naszego zdrowia, często jest też źródłem satysfakcji i frajdy. A co jeśli chcemy ją zmierzyć, by się zmotywować? Wtedy warto pomyśleć o zakupie krokomierza

Krokomierz? Ale po co?

Podstawową funkcją krokomierza jest liczenie kroków, jednak obecnie produkowane urządzenia dają o wiele więcej możliwości. Na podstawie zliczonych kroków podają one przebyty dystans, obliczają spalone kalorie czy ułatwiają prowadzenie dziennika aktywności. Niektóre krokomierze mają też funkcję zegarka. Ilość funkcji jest jednak o wiele większa, dlatego przed zakupem krokomierza warto zastanowić się nad tym, jakich funkcji potrzebujemy. Właśnie to będzie jednym z głównych wskaźników, który będzie nami kierował podczas dokonywania wyboru.

Jaki krokomierze wybrać?

Na półkach sklepowych znajdziemy różne modele krokomierzy, możemy je jednak podzielić na trzy grupy – zegarek z krokomierzem, krokomierze na rękę bez zegarka oraz krokomierze przypinane do paska. Zegarki z krokomierzem to doskonały wybór dla osób, które potrzebują zegarka z dodatkowymi funkcjami. Posiadają one zazwyczaj również timer, stoper oraz podświetlaną tarczę, która pozwala sprawdzić wyniki wieczorem. Niestety są one zazwyczaj droższe od zwykłych krokomierzy. Sportowy wygląd takich urządzeń może również odstraszyć niektórych. Kolejny rodzaj to krokomierze na pasku, są zazwyczaj tańsze niż modele z zegarkiem, ale nie zawsze są tak samo funkcjonalne. Ostatni z rodzajów to krokomierze przypinane do paska, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dyskrecję i kompaktowość. Krokomierz możemy bowiem ukryć chociażby pod koszulką, co sprawia, że możemy nosić go w zasadzie wszędzie. Takie krokomierze nie są niestety zazwyczaj tak zaawansowane jak te na rękę, dlatego sprawdzą się głównie podczas treningów. Są jednak stosunkowo tanie.

Jeśli lubimy wędrówki górskie warto wybrać krokomierz, który posiada możliwość dokonania pomiaru wysokości górskiej. Im więcej funkcji tym oczywiście droższe urządzenie. Oprócz funkcjonalności podczas dokonywania zakupu krokomierza warto zwrócić uwagę również na takie kwestie jak marka, cena oraz dodatkowe cechy krokomierza jak odporność na wilgoć, kurz czy czynniki atmosferyczne.