Trening na siłę

By 8 lutego 2019SPORTOWCY

Aktywność fizyczną wykonujemy z wielu powodów, dla lepszego samopoczucia, rozwoju mięśni, czy zwiększenia siły. Jeśli trenujemy z tego ostatniego powodu, warto pamiętać o kilku kwestiach.

Po pierwsze pamiętaj, że trening na siłę, podobnie jak inne rodzaje treningu wymaga regularności i samozaparcia, miejmy na uwadze również to, że efekty nie będą od razu widoczne, dlatego bądźmy cierpliwi. Warto również udać się do trenera, który przygotuje specjalnie dla nas plan treningowy, który należy przejrzeć i trzymać się go. Nie zapominajmy też o tym, że na początku przyrost siły może iść szybko, a później zwolni, nie zniechęcajmy się wtedy.

Bez względu na to, czy chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, budować mięśnie czy zwiększyć siłę, zdrowa i zbilansowana dieta stanowi podstawę. Powinna być ona odpowiednia dla naszego zapotrzebowania i tego jakie oczekiwania ma nasz organizm. Nie zbudujesz siły, jeśli twój bilans kaloryczny będzie ujemny. Zdecydowanie przyda ci się nadwyżka, którą będziesz mógł spalać oraz dieta bogata w makroskładniki.

Dieta przy treningu na siłę, powinna być dopasowana do naszych potrzeb, wybierzmy się do dietetyka, albo na konsultacje. Dietetyk powinien dokonać szczegółowej analizy składu ciała i dostosować posiłki do naszych zapotrzebowań. Pamiętajmy też o odpoczynku. Na samym początku, gdy nasza motywacja jest wysoka, możemy chcieć ćwiczyć każdego dnia. Jednak, by nasze mięśnie się rozwijały, potrzebują też odpoczynku. Dlatego nie obciążajmy ciała ponad miarę przesadnymi treningami. Przyda się na pewno dzień odpoczynku po intensywnym treningu, by mięśnie mogły się zregenerować i spokojnie rozrastać. Można też co jakiś czas dla odpoczynku zmniejszyć obciążenie.  W procesie regeneracji naszego organizmu istotny jest także sen.

Pamiętaj o tym, że zaczynając swoją przygodę z siłownią warto udać się po poradę do trenera, który pokaże nam jak  wykonywać ćwiczenia właściwie pod względem technicznym. Dobierze nam również odpowiednie obciążenia, które z czasem będziemy zwiększać. Wraz z nimi zwiększy się również nasza siła.