Toksyny w organizmie – jak sobie z nimi radzić?

By 29 czerwca 2021SPORTOWCY

Toksyny, które znajdują się w naszym organizmie to po prostu substancje chemiczne, które dostały się wraz z powietrzem, wodą lub pokarmem. Zbyt duża ich ilość może doprowadzić do problemów zdrowotnych i  złego samopoczucia.

 

Do głównych źródeł gromadzenia się toksyn w organizmie należą:

  • zła dieta
  • zbyt mała ilość wypijanej wody (Muszynianka poleca się do codziennego nawodnienia)
  • życie w stresie
  • zanieczyszczenie środowiska

W jaki sposób odtruć organizm?

Odtruwanie organizmu to proces, w którym powinniśmy całkowicie zrezygnować z pewnych produktów, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Bardzo ważne jest by stosować dietę bogatą w  surowe owoce oraz warzywa, które zawierają dużo witamin i minerałów, ale również posiadają właściwości, które pozwolą na pozbycie się toksyn z organizmu.

Kiedy warto odtruć organizm?

Odtruwanie organizmu warto zastosować wtedy, gdy na co dzień nie odżywiamy się zdrowo, jemy żywność przetworzoną, ubogą w witaminy. Gdy nasz organizm posiada zbyt dużo toksyn, mogą towarzyszyć nam różne dolegliwości tj. ból brzucha, zaparcia, nudności lub wymioty. Odtruć organizm należy także, gdy borykamy się z przewlekłym zmęczeniem, złym samopoczuciem oraz rozdrażnieniem.

Podczas oczyszczania organizmu bardzo istotną rolę pełni odpowiednie nawodnienie – Muszynianka bogata w minerały poleca się każdego dnia!