Spływ kajakowy. Porady dla początkujących

By 20 sierpnia 2019SPORTOWCY

 

Udział w spływie kajakowym jest interesującym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jeśli chcesz po raz pierwszy wziąć w nim udział i przeżyć przygodę, podpowiadamy, jak powinieneś się do tego zabrać.

Jak się ubrać?

Spływy kajakowe zazwyczaj odbywają się w ciepłe, słoneczne dni, ale pogoda może stać się nieprzewidywalna, dlatego zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. W razie opadów zarzucisz ją na ramiona. Poza tym, wystarczy, że ubierzesz szorty i koszulkę z krótkim rękawem.

Nie wsiadaj do kajaka boso! Lepiej załóż sandały lub specjalne buty do sportów wodnych. Wchodząc do wody nie będziesz miał pewności, czy na dnie nie znajdują się ostre kamienie czy odłamki szkła lub metalu, dlatego nie ryzykuj skaleczeń. Nie zapomnij też o nakryciu głowy, które ochroni Cię przed słońcem.

 

Co jeszcze będzie Ci potrzebne?

Weź ze sobą prowiant na drogę. Najbardziej praktyczne będą kanapki, które bez trudu przekąsisz w kajaku. Zabierz też owoce i wodę do picia. Naturalna woda mineralna, Muszynianka, zaspokoi Twoje zapotrzebowanie na płyny podczas spływu i zabezpieczy przed odwodnieniem.

Sprzęt elektroniczny, który planujesz zabrać (telefon, powerbank, aparat fotograficzny) zabezpiecz przed kontaktem z wodą foliowymi workami. Na wszelki wypadek weź też apteczkę. W przypadku skaleczeń i otarć pomoże nie tylko Tobie, ale też Twoim towarzyszom. W trakcie kajakowej eskapady będziesz narażony na działanie promieni słonecznych. Ubranie i czapka nie są wystarczającą ochroną przed szkodliwymi promieniami UV, dlatego zaopatrz się w krem z filtrem. Przydatny może okazać się też środek przeciwko ukąszeniom komarów, które mogą szczególnie doskwierać nad wodą.

 

Spływ kajakowy z pewnością może być dla Ciebie świetną rozrywką. Kto wie, może odkryjesz w tym swoją pasję? Nie wahaj się zdobywania nowych doświadczeń, a być może przeżyjesz świetną przygodę.