Salsation – sposób na lepszy humor

By 28 października 2019SPORTOWCY

Za oknem jesień i już niedługo powitamy zimę. Zamiast siedzieć w domu i oglądać seriale, możesz w wolnym czasie wybrać się do klubu fitness. Wybór zajęć będzie tam z pewnością spory, ale tym razem Akademia Zdrowia Muszynianki proponuje salsation. Sprawdź, czym jest ten rodzaj aktywności fizycznej, i jakie korzyści płyną z uczęszczania na takie treningi.

Czym jest salsation?

Twórcą salsation jest wenezuelski tancerz i choreograf Alejandro Angulo. Trening, który stworzył, to nic innego, jak połączenie fitnessu i tańców popularnych w egzotycznych stronach świata, na przykład z Ameryki Południowej, czy Karaib. Właśnie dlatego w choreografii wykorzystuje się kroki pochodzące od stylów tanecznych, takich jak salsa, samba, czy rumba.

Salsation polega na interpretowaniu muzyki i wyrażaniu emocji poprzez taniec. Takie zajęcia są idealnym sposobem, aby zwiększyć świadomość swojego ciała. Dzięki elementom treningu funkcjonalnego możesz też poprawić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową i wzmocnić mięśnie.

Korzyści nie tylko dla ciała

Muzyka wykorzystywana podczas treningów salsation to energetyczne, latynoamerykańskie rytmy. Dzięki temu podczas zajęć poczujesz się jak na gorącej, imprezowej plaży oraz zapomnisz o jesiennej chandrze i zbliżającej się zimie. Poprawa humoru jest gwarantowana! Jeśli chcesz pozbyć się złych emocji, nie zastanawiaj się zbyt długo. Znajdź w swojej okolicy klub fitness, który oferuje ten rodzaj aktywności fizycznej i oderwij się od szarej codzienności.

Nie zapomnij, że podczas uprawiania sportu należy regularnie uzupełniać płyny. Systematyczne nawadnianie pomoże organizmowi na szybszą regenerację po intensywnym wysiłku i zapobiegnie zakwasom. Właśnie dlatego miej przy sobie butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Dzięki niej, w każdej chwili będziesz mógł zaspokoić pragnienie.