Popraw kondycję na lata, a nie na lato

By 27 lipca 2020SPORTOWCY

Masz już dość zadyszki po wykonaniu dwóch powtórzeń ćwiczeń i drżących mięśni? Dziś podpowiemy Ci jak, prostymi ćwiczeniami poprawisz swoją kondycję.

 

Wiele osób w wakacje stawia na treningi i ruch na świeżym powietrzu, lecz często kończy się to słomianym zapałem i brakiem efektów. Ważne jest jednak, by zrobić formę na lata, a nie na lato.

Jakie zmiany można wprowadzić w życie, by poprawić swoją kondycję i stać się fit?

Postaw na spacery!

Wiele osób zaczyna swoją przygodę ze sportem od biegania. Często po tygodniowym treningu mają już dość i na tym się kończy. Przygodę ze sportem warto zacząć od spacerów, z czasem przejść do szybkiego marszu, by później zacząć biegać. Szybkie marsze oraz spacery dają wiele korzyści. Poprawiają krążenie krwi, poprawiają wydolność oddechową, dotleniają mózg i podnoszą poziom endorfin.

Pajacyki

Znienawidzone w czasach szkolnych, ale bardzo efektywne. Ćwiczenie poprawia krążenie i angażuje różne grupy mięśniowe: pośladkowe, naramienne, mięśnie przywodzące i odwodzące w stawie biodrowym, a także ręce, nogi i plecy.

 

Plank, czyli tak zwana deska

Jedno z najlepszych ćwiczeń angażujące wszystkie mięśnie głębokie brzucha, a także mięśnie pleców, ramion i nóg. Choć plank wydaje się być banalny, w rzeczywistości taki nie jest. By plank spełniał swoją rolę, w prawidłowej pozycji należy wytrzymać co najmniej kilkadziesiąt sekund, a czas ten systematycznie wydłużać.

Aby wykonać deskę prawidłowo, pamiętaj by:

  • utrzymać ciało w jednej linii
  • spiąć mięśnie brzucha
  • spiąć mięśnie pośladków

Jak poprawić kondycję?

Aktywność fizyczna powinna być nawykiem. Wybierz taką formę ćwiczeń, która będzie sprawiała Ci przyjemność. Gdy ćwiczenia staną się codziennością, postaraj się wykonywać je regularnie, 3-5 razy w tygodniu. Zaplanuj swój trening, właściwe wykonywanie ćwiczeń poprawi Twoją kondycję, zwiększy masę mięśniową i pozwoli zrzucić zbędne kilogramy. Pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu i miej przy sobie zawsze butelkę Muszynianki!