Najlepsze rozwiązania dla poprawy klimatu

By 1 czerwca 2021SPORTOWCY

Zmiany klimatu stały to rzeczywistość, która stanowi zagrożenie. Topnieją lodowce i śnieg, wzrastają temperatury, zmieniają się rozkłady opadów, wzrasta średni poziom mórz i oceanów na świecie. Dzieje się to między innymi za sprawą ogromnej integracji człowieka w środowisko naturalne.

Co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu?

Każda nasza czynność przyczynia się do zwiększenia puli gazów cieplarnianych, dlatego powinniśmy podjąć takie działania, które zmniejszą wielkość emisji i pozytywnie wpłynął na budżet domowy.

Chronić klimat możemy na wiele sposobów, oto kilka prostych czynności, które pozytywnie wpłynął na naszą planetę:

Ogranicz marnowanie jedzenia. Jest to problem globalny, który dotyczy wielu państw. Marnujemy nasze pieniądze, pracę innych ludzi, energię oraz zasoby naszej planety. Przyczyniamy się w ten sposób do znacznych emisji gazów cieplarnianych. Dlatego planujmy swoje posiłki i nie kupujmy ‘na zapas’.

Oszczędzaj papier. Zbieraj makulaturę, drukuj dwustronnie, zapisuj zeszyty do końca, nie drukuj niepotrzebnych dokumentów, korzystaj z wyrobów tworzonych z makulatury. To są naprawdę drobne zmiany dla Ciebie, a duże dla naszej planety.

Oszczędzaj energię elektryczną. Wymień żarówki na lampy LED lub świetlówki energooszczędne, ich zastosowanie zmniejsza pobór prądu nawet o 80%. Korzystaj z naturalnego światła, wyłączaj urządzenia i lampy, gdy z nich nie korzystasz, dopasuj moc oświetlenia do potrzeb.

Wybieraj transport, który jest przyjazny środowisku. Wygodną podróż samochodem wiosną zamień na rower lub spacer, jest to rozwiązanie zarówno bardziej ekonomiczne, jaki i zdrowsze.

Segreguj śmieci. To bardzo ważne by odpady wrzucać do odpowiednio do tego przeznaczonych pojemników, a gdy tylko masz możliwość kompostuj odpady organiczne.

 

Dbanie o klimat to bardzo ważna sprawa, która nie powinna być przez nikogo ignorowana. Muszynianka wspiera takie działania i edukuje w tym temacie!