Jesienno-zimowe aktywności

By 14 grudnia 2018SPORTOWCY

Jesienią i zimą, gdy temperatura spada myślimy o rozstaniu ze sportem. Pogoda nie sprzyja bowiem wysiłkowi na świeżym powietrzu. To jednak doskonały moment, by wrócić do sportu w zamkniętej przestrzeni. Oto kilka pomysłów na zachowanie aktywności mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

1. Zacznijmy od basenu. Świetnie wpływa na nasze ciało, gdyż angażuje niemal wszystkie partie mięśni. Dodatkowo, jak mało który sport pozwala się zrelaksować, odpocząć twoim stawom i pomoże wszystkim tym, którzy mają problemy z kręgosłupem. Jest to sport relatywnie tani i nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

2. Zumba! Każdy z nas powinien tego przynajmniej spróbować. Muzyka, taniec i aerobik – jednym słowem – świetna zabawa. Regularne uczęszczanie na zajęcia ukształtuje naszą sylwetkę, zadba o naszą kondycję i zapewni dobre samopoczucie. Ta forma aktywności jest doskonałym sposobem na zwalczenie pogodowej chandry.

3. Dla osób, które preferują nieco spokojniejszą formę aktywnego wypoczynku polecamy jogę. Pozwoli ona na relaks, a przy tym rozwiniemy nowe partie mięśni o których nawet nie mieliśmy pojęcia.

4. Siłownia nie tylko dla siłaczy! Jeśli marzymy o perfekcyjnym wyrzeźbieniu jednej lub kilku partii ciała powinniśmy pomyśleć o tej opcji. Pod okiem instruktora osiągniemy wymarzony efekt dużo łatwiej i szybciej.

5. Jeśli lubisz tenisa, to być może Squash jest właśnie dla ciebie! Gra się w niego w zamkniętych pomieszczeniach, przez co warunki atmosferyczne przestają mieć znaczenie. Od tenisa różni się on tym, że odbija się piłeczkę od ściany w taki sposób, by przeciwnik nie mógł tego zrobić.

6. Kolejną zimową alternatywą może być rower stacjonarny! Zadba o twoją kondycję i nie pozwoli ci odzwyczaić się od zdrowych nawyków i świetnego samopoczucia.

Kiedy uprawiasz sport, nawet jesienią lub zimą, pamiętaj o tym, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu. Niech Muszynianka będzie zawsze z tobą, niezależnie od tego, na jaką formę aktywności się zdecydujesz.