Jesienne aktywności

By 30 września 2022SPORTOWCY

Chłodne dni to nie powód, aby rezygnować z aktywności. Zdrowa porcja ruchu przyda nam się, jeśli chcemy wzmocnić odporność i rzadziej chorować. Możemy wybrać spośród wielu dyscyplin sportowych.

Na siłownię marsz
Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, a dni stają się krótsze. To nie zachęca do aktywności. Jednak sport może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego nie warto z niego rezygnować. Gdy za oknem deszczowa pogoda, a temperatura spada, możemy zadbać o swoją kondycję na siłowni. Dzięki temu nie musimy troszczyć się o zakup odpowiedniego sprzętu. W strefie siłowej znajdziemy wszystko, co potrzebne do budowy mięśni i siły. Z kolei strefa cardio zapewni nam zachowanie doskonałej kondycji. Do tego celu możemy użyć rowerka stacjonarnego oraz bieżni. A jeśli wolimy ćwiczyć w grupie, to wybierzmy zajęcia fitness.

W duecie
Jeśli sami nie mamy na tyle mobilizacji, aby udać się na siłownię, możemy znaleźć partnera i sport, który uprawia się w duecie. Pośród takich aktywności jest np. tenis i badminton. Jeśli nie mamy osoby, która chętnie będzie z nami grała, możemy skorzystać z usług trenera. Obie dziedziny poprawiają refleks i koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie brzucha oraz pleców. Osoba towarzysząca świetnie sprawdzi się również, jeśli zdecydujemy się na nordic walking. To świetny sport na każdą porę roku, a na dodatek nie trzeba do niego świetnej kondycji, ani dużej ilości sprzętu. Na początek wystarczą tylko odpowiednie kijki i wygodne buty.

W grupie siła
Gry zespołowe to kolejna propozycja na jesienne dni. Tutaj konieczny będzie dostęp do boiska lub hali sportowej oraz chętni do gry. Do wyboru mamy siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną i nożną. Dzięki temu zadbamy o mięśnie brzucha, ramion i łydek. Gra zespołowa zapewni nam nie tylko dobrą kondycję, ale i zacieśnienie więzi z innymi uczestnikami rozgrywki. Dodatkowo aktywności w grupie mobilizują nas do ćwiczeń nawet jeśli nie mamy na to ochoty.

Sporty dla aktywnych
Jeśli nie mamy problemów z motywacją i chcemy zachować dobrą kondycję, możemy wybrać wspinaczkę na ściance lub na świeżym powietrzu. W ten sposób wzmocnimy mięśnie ud i łydek, a także ramion i brzucha. Do solowych aktywności należy również pływanie. Jest ono również wskazane dla osób, które cierpią z powodu kontuzji. Wystarczy strój kąpielowy, czepek, okularki do pływania i gotowe. Regularne uczęszczanie na basen sprawi, że poprawimy ruchomość i elastyczność stawów, wzmocnimy kręgosłup oraz układ oddechowy. Rozluźnimy też napięte mięśnie, np. pod wpływem stresu.

Pamiętajmy o tym, by w czasie każdej aktywności regularnie się nawadniać. Pomoże nam w tym Muszynianka.