Posiłek po treningu jest zazwyczaj pomijany i niedoceniany. Jednak należy sobie uzmysłowić, że ma on tak samo ważne znaczenie jak śniadanie. Jego pomijanie sprawia, że organizm ma problemy z regeneracją, co przekłada się na jakość następnych treningów.
Posiłek spożywany po treningu powinien zawierać dwa podstawowe składniki białka i węglowodany. Białka pełnią kluczową rolę w posiłku spożywanym po wysiłku siłowym, ponieważ umożliwiają odbudowę mięśni. Prawidłowo skomponowany posiłek będzie miał wpływ na regenerację organizmu, budowanie sylwetki oraz hamowanie katabolizmu mięśniowego spowodowanego treningiem.
Dostarcz organizmowi posiłków z dobrym białkiem. To właśnie ono będzie miało największe znaczenie przy stymulacji syntezy włókien mięśniowych. Ilość białka powinna wahać się w granicach 0,25 – 0,4 g/kg masy ciała. Kolejnym ważnym składnikiem posiłku są węglowodany. Ich optymalne zapotrzebowanie wynosi około 1-1,2 g/kg masy ciała. Ilość ta uzupełni zapasy glikogenu.
Do posiłku potrenningowego zaleca się dodawanie małej ilości tłuszczu. W szczególności jeśli zależy nam na spożyciu łatwostrawnego i szybko przyswajalnego posiłku.
Podczas wysiłku fizycznego nie zapomnij o nawodnieniu, miej przy sobie zawsze butelkę Muszynianki, która dostarczy Ci niezbędnych minerałów.