Czasami intensywnie trenujemy, a później jesteśmy zmuszeni zrobić sobie dłuższą przerwę, w jaki sposób możemy po niej wrócić do regularnej aktywności fizycznej?
Białko
Mięśnie, których nie używamy zanikają, aby powstrzymać ten proces należy spożywać białko, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem treningu wzbogaćmy nasze menu o mięso, rośliny strączkowe, ryby oraz jajka. Pomóc może nam tez odżywka proteinowa. Dzięki temu zahamujemy proces zanikania mięśni i wzmocnimy nasze ciało.
Rozgrzewka
O rozgrzewce nie powinniśmy zapominać nigdy, powinna stać się ona elementem każdego treningu. Równie istotna jest także wtedy, gdy dojdzie do przerwy. Wykonywane ćwiczenia nie powinny prowadzić do zadyszki ani bólu mięśni. Nie zapomnijmy też o rozciąganiu nie przesadzajmy jednak, mięśnie powinny się napinać, ale nie piec. Za sprawą rozgrzewki nasze ciało szybciej wróci do formy, a my zwiększymy wydolność płuc i ogólną sprawność. Rozciąganie pozwoli nam natomiast rozluźnić spięte mięśnie.
Bądź cierpliwy
Powinniśmy pamiętać, że po przerwie nie będziemy tak wytrzymali i silni jak przed przerwą i pogodzić się z tym. Dlatego niezbędny będzie czas na rozruszanie się. Podczas przerwy nasze mięśnie się zmniejszyły, a nasz organizm męczy się szybciej. Dlatego weźmy na to poprawkę mając świadomość, że nasz organizm będzie szybciej niż do tej pory się męczył. Będziemy musieli znowu wprowadzić nieco więcej wysiłku. Cierpliwości, niedługo wrócisz do dawnej formy. Treningi po przerwie powinny opierać się na zwiększeniu ilości powtórzeń danego ćwiczenia nie na obciążeniach. Najpierw zacznij od ciężarów nieco mniejszych niż dotychczas. Spróbuj wykonać trening obwodowy na każdą grupę mięśni. Ciężary zwiększaj stopniowo, nie narzucaj sobie za szybkiego tempa. Nie zapomnij też o odpowiednim nawodnieniu, które wesprze Twój organizm w trakcie wysiłku. Muszynianka naturalna woda mineralna poleca się podczas uprawiania sportu.