Jak spalić tłuszcz?

By 5 marca 2022SPORTOWCY

Po zimie wiele osób narzeka na oponki, które powstały na ich brzuchach. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, to jest kilka sposobów, które mogą Ci pomóc się z nim uporać.

Jedna z teorii, która dotyczy odchudzania, mówi, że musimy dostarczyć do organizmu mniej kalorii, niż spalamy. Jeśli ją odwrócimy, zabrzmi ona tak, że powinniśmy spalić więcej kalorii, niż dostarczymy. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów.

Skakanka

To proste narzędzie, które może wydawać się zabawką, potrafi być naprawdę skuteczne. Wystarczy 15 minut, by spalić nawet 350 kilokalorii. Jak to zrobić? Wykorzystując do tego celu interwały. Możemy np. przez 40 sekund ćwiczyć, a przez 20 sekund odpoczywać. W ten sposób pracujemy przez kilkanaście minut. Przy czym tempo treningu powinno być równomierne.

Pływanie

Pływając, również możemy spalić tłuszcz. Jest to też dobry wybór dla osób, które mają problemy ze stawami. W czasie pływania kraulem możemy spalić w ciągu 30 minut około 350 kcal. Tutaj także postawmy na interwały, pomogą nam w tym długości basenów – jedną długość robimy szybko, kolejną wolno. Im więcej długości, tym oczywiście więcej spalonych kalorii.

Gry zespołowe

Nie lubisz ćwiczyć w samotności? W takim razie może wolisz pograć z kolegami? Gry zespołowe też pomogą Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy. Dodatkowo, jeśli ustalicie harmonogram spotkań, trudno będzie Ci się wykręcić. Godzina gry w piłkę nożną to nawet 600 kcal. Możesz też umówić się na wspólną grę w squasha.

Bieganie

W przypadku biegania nie musisz mieć praktycznie żadnego sprzętu, wystarczą chęci i buty. Wychodzisz i biegasz. Pamiętaj jednak o właściwym przygotowaniu organizmu. Na początku postaw na bieganie interwałowe, np. minuta biegu – minuta odpoczynku. Przyzwyczaisz w ten sposób organizm do wysiłku. Pamiętaj jednak, że jeśli biegasz spokojnym tempem i chcesz spalić tkankę tłuszczową, to musisz biegać przynajmniej przez pół godziny.

Rower

Rower daje wiele możliwości, możesz nim np. dojeżdżać do pracy. Dzięki temu przy okazji drogi do pracy spalisz kalorie. Godzina jazdy na rowerze to około 450 kcal. Jeśli chcesz narzucić nieco tempa, możesz udać się na siłownię na spinning, czyli symulację jazdy na rowerze po nierównym terenie. Tego rodzaju zajęcia mogą przynieść nawet 100 kcal spalonych podczas godzinnych zajęć.

Regularność

Bez względu na to, jaki sposób wybierzesz, pamiętaj, by treningi były regularne. Ćwicząc co jakiś czas do upadłego, raczej nie uzyskasz wymarzonego efektu. Zadbaj o systematyczny wysiłek. Nie zniechęcaj się też tym, że nie od razu widzisz efekty. Przyjdą one z czasem, tylko nie odpuszczaj. Pamiętaj też, aby podczas treningu odpowiednio się nawadniać, pomoże Ci w tym Muszynianka.