Jak dobrze biegać?

By 12 października 2020SPORTOWCY

Jak biegać, by sport ten stał się przyjemnością? Jakie korzyści uzyskamy biegając? Jak biegać zdrowo? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Gdzie najlepiej biegać?

 

Kiedy zastanawiasz się gdzie zacząć biegać, kieruj się prostą zasadą, zawsze tam gdzie jest bezpiecznie. Trasy turystyczne, bieżnia, czy boisko są zawsze bezpieczniejsze niż ulica. W obecnej sytuacji wybieraj miejsca niezatłoczone, blisko Twojego domu. Pamiętaj zdrowie jest najważniejsze.

Czego unikać podczas biegania?

Jest kilka rzeczy, których należy unikać, by się nie zniechęcić. Nie staraj się robić długich kroków, kosztują Cię one więcej energii, a bieganie jest wtedy mniej przyjemne. Stawiaj pewnie całą stopę na podłożu, w żadnym wypadku nie biegaj na palcach, możesz zrobić sobie krzywdę. Bieganie to zdecydowanie intensywny sport, więc pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. Ubierz się adekwatnie do pogody, nie ubieraj się na cebulkę, nawet gdy chcesz spalić więcej kilogramów. Nadmiernie się pocąc wcale nie ubędzie Ci niechcianego tłuszczu, a jedynie możesz złapać przeziębienie.

Czy sprzęt ma znaczenie?

Wygodne buty i odpowiednie ubranie są bardzo ważne dla biegacza. Jednak nie muszą być one profesjonalne, ważne byś dobrze się w nich czuł. Na pewno brak idealnego sprzętu nie powinien być wymówką od rozpoczęcia przygody z treningami!

Dieta

Posiłek przed i po treningu powinien być lekki. O prawidłowe nawodnienie powinieneś dbać cały dzień. Na około godzinę przed treningiem warto wypić około 250 ml wody. Wybieraj wysokomineralizowaną taką jak Muszynianka.

Korzyści z biegania

Regularna aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu mięśni i kości w dobrym stanie, a także obniża ryzyko zachorowań na cukrzycę, pomaga w walce z nadciśnieniem i zbyt wysokim cholesterolem. Bieganie to świetny sposób na dbanie o zdrowie!