Dlaczego warto pić wodę na czczo?

By 27 sierpnia 2020SPORTOWCY

Czy wiesz, że picie wody zaraz po przebudzeniu może mieć niesamowite efekty nie tylko dla cery, ale i zdrowia? Zacznij dzień od szklanki wody, a już po kilku tygodniach zauważysz niesamowite efekty.

 

O tym, jak istotne picie wody, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pisaliśmy już niejednokrotnie. O tym, jak wiele procent ludzkiego ciała i mózgu składa się z wody też już doskonale wiecie. Na pewno nieraz słyszeliście, by pić wodę na czczo, ale właściwie dlaczego na czczo?

 

Według Japońskiego Towarzystwa Medycznego dzień powinniśmy zaczynać od picia wody. Pierwszy posiłek powinien zostać spożyty dopiero 45 minut później. Możemy zacząć od jednej szklanki i stopniowo, każdego dnia starać się wypijać więcej. Dla smaku można dodać plaster cytryny. Zalecamy picie wody wyskomineralizowanej, idealnie sprawdzi się Muszynianka. Jakich efektów możemy się spodziewać?

 

Poprawa metabolizmu

Poranna szklanka wody na czczo poprawia metabolizm i wspomaga funkcjonowanie nerek. Woda wspomaga również prawidłowe trawienie, a także oczyszcza jelito grube, dzięki czemu lepiej wchłaniają się substancje odżywcze.

Piękna cera

Picie wody nie tylko na czczo pozytywnie wpływa na kondycję naszej skóry. Widocznie redukuje zmarszczki, nawilżając komórki twarzy. Zmarszczki to nie tylko  efekt upływu lat, ale także coraz gorsze nawodnienie komórek.

Usuwanie toksyn z organizmu

Woda wypijana na czczo to idealny sposób na szybsze pozbycie się nagromadzonych w organizmie toksyn.

Pomaga spalać kalorie

Picie wody na pusty żołądek pomaga spalać kalorie. Wypijając szklankę wody na czczo mamy mniejszy apetyt.

Wspomaga pracę mózgu

Ponad 80% naszego mózgu to woda, więc nic dziwnego, że jej wypijanie pozytywnie wpływa na jego pracę. Picie wody na czczo wspomaga inteligencję i niweluje migreny.

Poprawia aktywność fizyczną

Woda wspomaga prawidłową pracę mięśni i stawów, działa pobudzająco i dostarcza energii. Osoby, które wypijają dużą ilość wody podczas aktywności fizycznej mogą liczyć na dłuższy i bardziej efektywny trening.