Dlaczego warto pić wodę mineralną?

By 7 stycznia 2021SPORTOWCY

Zima to okres, w którym zdecydowanie rzadziej sięgamy po wodę, ponieważ odczuwamy mniejsze pragnienie. Jednak nie możemy zapomnieć jak ważną rolę pełni w naszym organizmie, dlatego pamiętajmy o wymijaniu minimum 2 litrów wody dziennie.

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym jaki wpływ ma woda na przebieg podstawowych procesów w organizmie, na wygląd naszej skóry i na nasze samopoczucie. Brak odpowiedniego nawodnienia może być przyczyną wielu chorób. O tym dlaczego jeszcze warto pamiętać o piciu wody dowiecie się z tego artykułu.

Około 70% ludzkiego ciała składa się z wody. Gdy naszemu organizmowi nawet w niewielkim stopni brakuje płynów, pogarsza się stan naszego zdrowia. Długotrwałe odwodnienie może prowadzić do poważnych chorób.

Najlepszym nawodnieniem organizmu jest woda. Dlaczego warto wybierać wysokomineralizowaną?

Woda taka jak Muszynianka nie tylko w odpowiedni sposób nawodni Twój organizm, ale także dostarczy Ci niezbędnych minerałów, które pełnią kluczową rolę w organizmie człowieka. W Muszyniance znajdziecie magnez, wapń, potas, żelazo oraz wodorowęglany.

Magnez bierze udział w około 300 procesach biochemicznych. Decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo–mięśniowego. Bierze udział w przemianach białek, tłuszczów i węglowodanów, ma działanie uspokajające.

Wapń stanowi główny budulec kości i zębów, odpowiada za krzepnięcie krwi. Właściwe stężenie tego pierwiastka to również sprawne mięśnie, zdrowy sen i pogodny nastrój.

Potas jest bardzo istotny dla funkcji układu krążenia mózgowego oraz pracy serca. Obniża ciśnienie krwi oraz pomaga w leczeniu alergii. Bierze udział w procesie skurczu mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego, w przewodnictwie bodźców nerwowych, aktywności enzymów, a wraz z magnezem gwarantuje zachowanie homeostazy komórkowej.

Żelazo jest niezbędne do produkcji czerwonych krwinek, bierze udział w transporcie tlenu z płuc do tkanek organizmu, wspiera układ immunologiczny, utrzymuję prawidłową temperaturę ciała, wchodzi w skład istotnych białek.

Wodorowęglany wpływają korzystnie na samopoczucie osób cierpiących na nadkwasotę oraz poprawiają stan chorych w początkowych stadiach cukrzycy, obniżają zawartość cukru we krwi i moczu.

„Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody”

To sławne motto zielarza Andrzeja Czesława Klimuszko powinno na co dzień zagościć w naszym życiu. Woda doskonale nawadnia organizm i dzięki temu wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej.