Dlaczego warto pić Muszyniankę?

By 5 marca 2020SPORTOWCY

Naturalna woda mineralna Muszynianka zawiera wiele składników odżywczych, które mogą wesprzeć nasze starania o lepsze zdrowie. Nawadnianie się wodą zawierającą tak dużo wartościowych substancji jest świetnym uzupełnieniem diety.

Bogaty skład

Co zawiera w sobie Muszynianka? Są to pierwiastki, takie jak wapń, magnez, żelazo, potas i wodorowęglany. Spożywanie ich przy okazji picia wody mineralnej pomaga uzupełnić zapotrzebowanie na składniki odżywcze w organizmie.

Wapń

Jest pierwiastkiem, który odgrywa w organizmie człowieka niezwykle ważną rolę. Stanowi budulec kości i zębów oraz wpływa na gospodarkę hormonalną. Pomaga także w procesie krzepnięcia krwi i wpływa na mięśnie oraz układ nerwowy. Niedobór wapnia może być skutkiem m.in. osteoporozy, bezsenności i drętwienia kończyn.

Magnez

Pierwiastek ten, to sprzymierzeniec układu nerwowego. Dlatego jego niedobór może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Skurcze mięśni i rozdrażnienie mogą być sygnałem, że warto wykonać badania kontrolne.

Żelazo

Żelazo to kolejny składnik zamknięty w butelce Muszynianki. Pierwszym objawem niedoboru jest zazwyczaj przewlekłe uczucie zmęczenia. W efekcie niewystarczająca ilość żelaza w organizmie może prowadzić nawet do niedotlenienia mięśnia serca i mózgu.

Potas

Potas przede wszystkim kontroluje pracę mięśni. Wspiera także zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Choć niedobór potasu zdarza się bardzo rzadko, warto zadbać o jego odpowiednią ilość w organizmie. Wykonywanie regularnych badań z pewnością pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wodorowęglany

Są zdecydowanie najmniej znane ze wszystkich pierwiastków zawartych w Muszyniance oraz najmniej doceniane. Ich zadaniem jest alkalizowanie kwasów żołądkowych, dzięki czemu mogą przynieść ulgę osobom borykającym się z nadkwasotą.