Dlaczego warto jeździć na łyżwach?

By 30 stycznia 2019SPORTOWCY

Jazda na łyżwach to oczywiście z jednej strony zabawa i sposób na przyjemne spędzenie czasu, z drugiej trening dla całego ciała. Jakie jeszcze korzyści płyną z jazdy na łyżwach?

Godzinna jazda na łyżwach to spalenie od około 300 do 800 kalorii. Więc mniej więcej tyle, co podczas godzinnego treningu na orbitreku. Regularna jazda na łyżwach stanowi świetny trening dla naszych nóg. Wzmacnia mięśnie ud, łydek, a większość z nas przy siedzącym trybie życia nie ma zbyt wielu okazji do tego, by je ćwiczyć w związku z czym mamy osłabione nogi. Dodatkowo jeżdżąc na łyżwach możemy wymodelować sobie sylwetkę. Trening na lodzie kształtuje też mięśnie brzucha i rąk oraz wzmacnia dolną partię pleców. Jazda na łyżwach to również doskonały sposób na poprawę koordynacji ruchowej oraz równowagi, podczas jazdy na łyżwach próbujemy utrzymać równowagę oraz panować nad ułożeniem rąk i nóg. Mięśnie nieustanie więc napinają się. Jazda na łyżwach wpływa też pozytywnie na stawy, które uelastycznia, dzięki temu poprawia możliwości ruchowe naszych ciał. Nie należy zapominać również o tym, że łyżwy jak każda aktywność poprawia nastrój, a to na pewno przyda nam się zimą. Dodatkowo ruch na świeżym powietrzu, dotlenia organizm i wzmaga odporność, hartując nas. Jeśli nie należymy do osób, które lubią zimno, możemy zawsze wybrać lodowisko kryte. Jazda na łyżwach poprawia także wydolność organizmu oraz pozwala wypracować koordynację ruchową. Regularne chodzenie na łyżwy pozwoli też schudnąć.

Jazdy na łyżwach nie zaleca się jednak osobom, które mają niewyleczone kontuzje kolan i kręgosłupa. Łyżwy to doskonała alternatywa dla osób, które szukają sportu zimowego, rezygnując na przykład z biegania zimą. Na dodatek znalezienie lodowiska w mieście nie stanowi szczególnego problemu. Coraz więcej mniejszych miejscowości również się na nie decyduje. Na dodatek nie musimy mieć własnego sprzętu, wszystko co potrzebne możemy wypożyczyć. Pamiętaj o tym, by po treningu uzupełnić utracone wraz z potem płyny, sięgnij po Muszyniankę.