Czy warto ćwiczyć o poranku?

By 4 października 2018SPORTOWCY

Czasami trudno nam znaleźć czas na trening w ciągu dnia. Mamy tysiąc innych rzeczy do zrobienia, właśnie dlatego warto wstać wcześniej, zmotywować się i poćwiczyć o poranku. Dlaczego?

Poranki mogą nam się kojarzyć z trudnością ze wstawaniem i z koordynacją ruchów. To jednak chwilowe, wypoczęty organizm ma po nocy mnóstwo energii. Warto ją odpowiednio spożytkować.

Poranne ćwiczenia to więcej czasu

Gdy wychodzimy z pracy, pragniemy albo jak najszybciej wrócić do domu i odpocząć, albo spotkać się ze znajomymi, nie zawsze starcza nam zaś motywacji na to, by iść na siłownię. Z tej przyczyny ilość czasu przeznaczonego na uprawianie sportu topnieje. Właśnie dlatego poranne ćwiczenia mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uprawiać aktywność fizyczną. Dzięki temu bez wyrzutów sumienia będziemy mogły poświęcić popołudnie na przyjemności.

Dobre rozpoczęcie dnia

Poranne ćwiczenia zapewnią nam lepszą koncentrację w czasie całego dnia, poprawią ukrwienie organizmu oraz dostarczą dodatkową dawkę tlenu. Poranna aktywność generalnie nas ożywi. Dzięki niej zyskamy lepsze samopoczucie i koncentrację przez cały dzień. Badania wskazują, że poranne ćwiczenia pozytywnie działają na mózg, dostarczając mu tlenu. Na dodatek jeśli uda nam się ściągnąć o poranku z łóżka będziemy z siebie dumni po wykonaniu ćwiczeń i gotowi na wyzwania, które niesie dzień. Poranne ćwiczenia regulują apetyt, po pierwsze aktywność fizyczna zmniejsza chęć na ciężkie posiłki w ciągu dnia, po drugie zwiększa się szansa, że nie będziemy chcieli zepsuć efektu treningu niezdrowym jedzeniem. Ćwicząc pobudzamy organizm do działania, dzięki temu wszelkie mechanizmy zaczynają pracować. Nie dotyczy to tylko mięśni i ścięgien, ale także metabolizmu. Poranne ćwiczenia aktywują procesy i utrzymują je w takim stanie przez długi czas. Dzięki temu tkanka tłuszczowa szybciej się spala. Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez kofeiny wypróbuj poranne ćwiczenia! Wieczorna aktywność nie zawsze też sprzyja zasypianiu, dlatego nie jest zalecana osobom, które mają problemy z zasypianiem.

Dzięki porannym ćwiczeniom zaczniemy dzień od pełnych obrotów, dzięki temu efektywniej spalimy to, co zjedliśmy w środku dnia. Poranny wysiłek pozytywnie wpływa również na naszą zdolność do skupienia się, ćwiczenia pozwalają nam się odprężyć, nie myśleć o nieprzyjemnych rzeczach i nabrać do nich dystansu. Poranny trening pozwoli nam także uniknąć tłumów na siłowni.

Podczas treningu nie zapominajmy o prawidłowym nawodnieniu. Zabierz ze sobą Muszyniankę.