Aplikacja dla sportowca

By 11 maja 2018SPORTOWCY

Coraz więcej osób docenia zalety aktywności fizycznej, nic więc dziwnego, że idąc za tym trendem, pojawiają się kolejne aplikacje, które ułatwią nam codzienny trening, albo zmierzą nasze postępy. To, jaką aplikację zainstalujemy na nasz telefon, zależy w dużej mierze od tego, jaki rodzaj sportu uprawiamy. Poniżej proponujemy aplikacje dla biegaczy, rowerzystów oraz osób, które preferują ćwiczenia na siłowni lub w domu.

Dla biegacza

Endomondo – choć aplikacja ta kojarzy nam się przede wszystkim z bieganiem, to tak naprawdę będzie dobra dla każdego, kto przemierza odległości. Endomondo pozwala zapisywać nasze trasy, zaznacza pobite rekordy, jak również umożliwia publikowanie ich online. Dzięki skrupulatnemu przedstawianiu danych, na bieżąco możemy analizować swoje postępy. Aplikacja ta przypadnie do gustu osobom, uprawiającym aktywność na świeżym powietrzu. Kolejną propozycją dla osób biegających jest RunKeeper monitorujący czas treningu, prędkość, z którą się poruszamy oraz kalorie, które spalamy. Ukazuje też przebytą trasę. Aplikacja polecana jest nie tylko dla osób biegających, ale i uprawiających kolarstwo czy narciarstwo.

Biegacze docenią też Nike +, który monitoruje postęp treningu i pomiar spalanych kalorii. Rejestruje, czas dystans, kalorie, które spalamy oraz pokazuje przebytą trasę na mapie. Umożliwia też udostępnienie wyników na popularnych portalach.

Dla rowerzysty

Jeśli jesteśmy zapalonymi rowerzystami, prędzej czy później zechcemy zapewne sięgnąć po aplikacje mierzące nasze postępy. Oto kilka z nich. Jeśli chcemy śledzić przebytą trasę i dokonywać pomiaru pokonanego dystansu, z pomocą przyjdzie nam Strava Cycling. Program umożliwia nam również porównywanie naszych wyników z innymi oraz stawianie sobie wyzwań. Kolejną aplikacją jest MyTracks, umożliwiający zapisywanie przebytej drogi czy udostępnianie naszych statystyk. Pośród nich znajdziemy między innymi odległość, szybkość, czas czy wysokość w metrach.

Nieco innym rodzajem aplikacji jest Bike Repear, która wskaże nam, w jaki sposób naprawić rower, jeśli odmówi nam posłuszeństwa w trakcie podróży. Jeśli zaś szukamy nowych tras, z których możemy skorzystać, z pomocą przychodzi Sports Tracker, rozbudowane narzędzie, które umożliwia rejestrowanie wyników oraz dzielenie się nimi ze znajomymi, ale i zapoznawanie się z trasami w naszej okolicy, które udostępnili inni.

Siłownia i trening w domu

Jeśli preferujemy tracenie zbędnych kilogramów na siłowni, to warto sięgnąć po Calorie Counter. Zanim zaczniemy korzystać z aplikacji konieczne będzie wprowadzenie naszych celów, naszej aktywności oraz dziennika kaloryczności. Aplikacja przygotuje nam raport, który powie nam co mamy zrobić, aby osiągnąć swoje cele. Jeśli szukamy aplikacji z materiałami treningowymi warto sięgnąć po Daily Yoga, pozwala ona również dzielić się z innymi naszymi sukcesami. Jak ćwiczyć krok po kroku, pokaże nam Workout Trainer. Pozwoli nam on również na bieżąco śledzić postępy treningowe w dzienniku. Dzięki niemu rozbudujemy również wybrane grupy mięśniowe, program zaproponuje nam bowiem ćwiczenia, które nam to umożliwią. Jednym słowem otrzymamy partie ćwiczeń, oparte na programach treningowych wraz z instrukcjami audio, zdjęciami i filmami.