Powrót do szkoły. Jak uniknąć stresu?

By 28 sierpnia 2019MŁODZIEŻ

Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji. Twoją głowę z pewnością zaprzątają myśli o powrocie do szkoły. Nie pozwól, aby to zepsuło Ci humor i pozbawiło chęci do działania w nowym roku szkolnym.

 

Myśl pozytywnie!

Zamiast smucić się powrotem do szkoły, poszukaj pozytywów tej sytuacji. Skup się na dobrych stronach, takich jak spotkanie dawno niewidzianych znajomych, czy poznanie nowych uczniów, z którymi się zaprzyjaźnisz. Szkoła to przecież nie tylko nauka, ale też miejsce, gdzie kwitnie życie towarzyskie wszystkich nastolatków.

Nowy rok szkolny, nowy ja

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to idealna okazja. Z nowym rokiem szkolnym możesz zacząć od nowa. Zastanów się, czy jest coś, z czego nie jesteś zadowolony. Oceny, relacje z najlepszym kumplem, czy koleżanką, kondycja fizyczna – to wszystko masz szansę poprawić, jeżeli tylko tego potrzebujesz.

Nowy start

Postaraj się wykorzystać szanse, jakie daje Ci szkoła, do której uczęszczasz. Sprawdź, czy jej oferta umożliwi Ci rozwój aktualnych zainteresowań. Jeśli nigdy wcześniej nie chodziłeś na zajęcia pozalekcyjne, nowy rok szkolny jest najlepszym czasem, aby zacząć. Możesz zrobić listę postanowień, trochę podobnych do noworocznych, ale uważaj, aby nie przesadzić. Realnie oceń swoje możliwości w taki sposób, żebyś mógł zrealizować je wszystkie.

Wrześniowy powrót do szkoły to z pewnością stresujący czas. Jednak z odpowiednim nastawieniem z pewnością nie będą Ci straszne żadne wyzwania. Nie zapomnij, aby każdego ranka spakować do plecaka butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, ponieważ uzupełnienie płynów w ciągu dnia przyniesie Ci orzeźwienie i energię do dalszego działania.