Nastolatek na siłowni?

By 25 września 2018MŁODZIEŻ

Kluby fitness cieszą się coraz większą popularnością również wśród młodzieży, która chce dbać o swój wygląd i kondycję. Od kiedy warto zachęcać nasze dziecko, by zaczęło chodzić na siłownię?

Trudno mówić o jednym właściwym wieku, od którego można chodzić na zajęcia na siłowni. Jest to w znacznej mierze uzależnione od rozwoju dziecka, jego możliwości, czy chęci. Zazwyczaj za wiek graniczny uznaje się jednak 15 rok życia.

Pierwsza wizyta w klubie fitness powinna być nie tylko okazją do poznania jej rozkładu, ale też do spotkania z trenerem personalnym. To pod jego okiem nasze dziecko wykona swój pierwszy trening. Trener udzieli mu niezbędnych wskazówek i pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Poinformuje również, jakich ćwiczeń należy unikać, żeby nie wpłynęły negatywnie na rozwój dziecka. Informacje dotyczące prawidłowego wykonywania treningu są niezbędne, aby nie doszło do kontuzji.

Nastolatkowie mogą marzyć o tym, by zobaczyć efekty jak najszybciej i zwiększać liczbę powtórzeń, tymczasem bardzo istotna jest technika. Warto także zachować umiar, dzięki któremu nie doprowadzimy do przetrenowania organizmu. Pierwsze ćwiczenia siłowe to także okazja do nauki prawidłowego oddychania oraz wyczucie poszczególnych grup mięśniowych. Kolejne wizyty w klubie to praca nad prawidłową techniką wykonywanych powtórzeń i poznawanie kolejnych rodzajów ćwiczeń.

Warto rozpocząć od takich ćwiczeń, które wpłyną na ogólny rozwój mięśni. Następnie przejść do tych, które skupiają się na każdej z grup mięśniowych. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, będzie trzeba poświęcić nieco czasu, dlatego nasze dziecko powinno postawić na regularne treningi ok. 2-3 razy w tygodniu. Dzięki takiej aktywności nauczy się cierpliwości oraz samozaparcia.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia przynoszą korzyści dla zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia psychicznego i fizycznego. Nie zapominajmy jednak o prawidłowym nawodnieniu, w którym pomoże nam Muszynianka, naturalna woda mineralna.