Jak wspomóc swoją koncentrację podczas nauki?

By 19 lutego 2020MŁODZIEŻ

Pierwsze półrocze już minęło, ale do wakacji jeszcze daleko. Dlatego, aby podołać wyzwaniom, jakie stawia szkoła, warto zatroszczyć się o poprawę koncentracji. W końcu to właśnie ta umiejętność pozwala każdemu uczniowi na łatwiejszą naukę do sprawdzianów.

Od czego zacząć?

Aby łatwiej skupić się na nauce, pozbądź się z zasięgu wzroku rozpraszających rzecz, takich jak telewizor, telefon, czy radio. Jeżeli uczenie się nie wymaga od Ciebie używania komputera, to także nie powinien on znajdować się w pobliżu. Kiedy wyciszenie otoczenia jest niemożliwe, zaopatrz się w stopery do uszu.

Nie zaczynaj nauki z pustym żołądkiem! W przeciwnym wypadku nagłe uczucie głodu może przerwać Ci proces przyswajania wiedzy i będzie Cię rozpraszać. Najlepiej, abyś wcześniej zjadł coś lekkiego, dzięki czemu unikniesz też uczucia ociężałości i senności. Uzupełnieniem posiłku może być naturalna woda mineralna, taka jak Muszynianka.

Dotleń się!

Krótki spacer przed rozpoczęciem nauki jest świetnym sposobem, aby dotlenić mózg. Oczywiście, jeśli w Twoim miejscu zamieszkania występuje smog, ten sposób może okazać się nieskuteczny. W takiej sytuacji postaw na krótką gimnastykę. Ćwiczenia wykonywane przed nauką oraz w przerwie z pewnością pomogą Ci zwiększyć koncentrację. Pamiętaj, o systematycznym nawadnianiu! Dobrze, jeśli na Twoim biurku znajdzie się miejsce dla szklanki pełnej naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka.

Jedz zdrowo!

Zbilansowana dieta oparta na pełnowartościowych posiłkach może sprawić, że Twoje zdolności koncentracji zdecydowanie się poprawią. W Twoim jadłospisie powinny się znaleźć orzechy, ryby i rośliny strączkowe. Nie zapominaj też o regularnym uzupełnianiu płynów. Właściwe nawodnienie organizmu może pomóc uniknąć bólów głowy i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Naturalna woda mineralna, taka jak Muszynianka jest świetną towarzyszką dla wszystkich uczniów. Zawiera wiele wartościowych składników mineralnych, które są pomocne w dbaniu o zdrowie i właściwy sposób odżywiania.