Jak radzić sobie z nieustannym zmęczeniem?

By 29 stycznia 2020MŁODZIEŻ

Wielu z nas ma problemy z koncentracją i odczuwa ciągłe zmęczenie. Często powodem jest nadmiar stresu, problemy z zasypianiem i zabiegany styl życia. Czy możemy jakoś temu zaradzić? Akademia Zdrowia Muszynianki podpowiada jak na nowo nabrać sił i energii do działania.

 

Objawy zmęczenia

Przyczyną nieustannego zmęczenia może być nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu. Do takiego stanu prowadzi życie w ciągłym stresie i nadmierna aktywność połączona z niewłaściwym odżywianiem. Dodatkowymi objawami mogą być kłopoty z koncentracją, bóle głowy, problemy z pamięcią lub zaburzenia snu.

Jednak, gdy nieustępujące zmęczenie nie jest efektem zabieganego trybu życia, konieczne może być zasięgnięcie porady specjalisty. Wizyta u lekarza pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i poznać przyczynę złego samopoczucia. Zawsze należy stawiać swoje zdrowie na pierwszym miejscu, dlatego powinno się regularnie wykonywać badania, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości.

Sposoby na walkę z chronicznym zmęczeniem

Jeśli to możliwe, warto zredukować ilość obowiązków i stresu. Może w tym pomóc stworzenie planu dnia. Kiedy tylko uda się w ciągu doby znaleźć chwilę dla siebie, najlepiej jest wykorzystać ją na relaks. Może to być wyjście na spacer, aby dotlenić organizm (oczywiście, jeśli nie ma smogu) lub długa, odprężająca kąpiel.

Innym sposobem na zmniejszenie dolegliwości związanych ze zmęczeniem jest zdrowy sposób odżywiania się. Dobrze jest stosować dietę bogatą w magnez oraz witaminy B1, B6 i C. Nie powinno się także pomijać śniadania, ponieważ jest to najważniejszy posiłek dnia i ma za zadanie zapewnić nam energię z samego rana. Pomocne jest też regularne nawadnianie organizmu. Systematyczne picie naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka pomoże zapobiec odwodnieniu, które może prowadzić do poważnych dolegliwości.

Co jeszcze pomaga w poprawie stanu organizmu? Spokojny sen! Aby go sobie zapewnić, warto regularnie wietrzyć sypialnię, a tuż przed położeniem się do łóżka unikać oglądania telewizji oraz korzystania z komputera.