Jak przygotować się na nowy rok szkolny?

By 28 sierpnia 2019MŁODZIEŻ

To już ostatnie dni wakacji.  Niedługo wrócisz w znajome, szkolne mury i usłyszysz dzwonek na lekcję. Jeśli chciałbyś, aby początek września był dla Ciebie przyjemnym czasem, podpowiadamy kilka prostych wskazówek, jak możesz to osiągnąć.

 

Stwórz plan działania

Zastanów się, czy w poprzednim roku szkolnym popełniałeś jakieś błędy, których chciałbyś uniknąć. Jeśli tak, to pomyśl, jak działać, aby nie doprowadzić do ich powtórzenia. Twój plan powinien też uwzględniać rozwój osobisty. Pomiędzy lekcjami a odrabianiem zajęć domowych postaraj się znaleźć czas na rozwijanie sowich pasji. Przy odpowiedniej organizacji dnia, z pewnością nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem chwili dla siebie.

Zacznij już teraz

Nie czekaj na pierwszy dzień szkoły. Już teraz zacznij planować sobie czas w ciągu doby. Jeśli na początku będzie ciężko, bądź dla siebie wyrozumiały. Aby nauczyć się nowego rytmu dnia, każdy potrzebuje cierpliwości. Zobaczysz, że po kilku tygodniach nie będzie to dla Ciebie problem. Dobra organizacja dnia sprawi, że unikniesz zaległości w szkole oraz nauczy Cię systematyczności, co z kolei zaprocentuje lepszymi ocenami. Z pewnością wiesz, że odkładanie na ostatnią chwilę nauki do sprawdzianu nie jest najlepszym pomysłem. Przysparza wiele stresu i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Czy uniknięcie takich sytuacji, nie jest wystarczającą motywacją?

Zdrowy tryb życia

 

Prowadzenie zdrowego trybu życia sprawia, że człowiek ma więcej energii i siły. Dlatego, jeśli postawisz na racjonalne żywienie i nawadnianie organizmu, nie dopadnie Cię senność na nudnej lekcji. Aby rano wstać rześkim i wyspanym, zjedz na kolację coś lekkiego. Przed snem postaw przy łóżku butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, aby zaraz po przebudzeniu móc się napić. To nie znaczy jednak, że możesz zrezygnować ze śniadania. Jest ono najważniejszym posiłkiem dnia i doda Ci energii na cały dzień. Staraj się przygotowywać w domu prowiant do szkoły, a dzięki temu unikniesz pokusy kupowania niezdrowych przekąsek. Miej też zawsze pod ręką wodę mineralną, aby w ciągu całego dnia uzupełniać płyny.

Powrót do szkoły z pewnością będzie łatwiejszy, jeśli zainspirujesz się naszymi poradami. Akademia Zdrowia Muszynianki życzy powodzenia!