Jak dbać o skórę zimą?

By 4 grudnia 2019MŁODZIEŻ

Wraz z nadejściem zimy spada temperatura i zaczynają się mroźne dni. Należy wtedy pamiętać o odpowiednio ciepłym ubiorze oraz o zabezpieczeniu skóry! Śnieg, mróz i wiatr wpływają niekorzystnie na stan cery, ponieważ nadmiernie ją wysuszają i mogą powodować pękanie naczynek. Sprawdź, w jaki sposób możesz tego uniknąć.

Odpowiednie kosmetyki

Wraz z nową porą roku, nadchodzi czas na zmianę kosmetyków. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w krem, który zapewni skórze właściwą warstwę ochronną. Odpowiedni będzie ten, który zawiera składniki takie jak: gliceryna, kwasy tłuszczowe, alantoina, czy aloes. To właśnie one zabezpieczą cerę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Wybór odpowiednich kosmetyków powinien być dostosowany do rodzaju skóry. Dla osób mających suchą cerę rekomendowane są kremy o gęstej konsystencji. Z kolei posiadaczom tłustej i mieszanej zaleca się stosowanie lekkich kremów.

Ochrona przeciwsłoneczna

Zimą nie należy rezygnować z ochrony przed promieniowaniem UV. Podczas mroźnych dni promienie słoneczne potrafią być naprawdę mocne. Warto też pamiętać, że przenikają przez chmury, dlatego powinno się używać kremów z filtrem UV bez względu na pogodę.

Na szczególną uwagę zasługują także usta. Odpowiednia pomadka ochronna pomoże zabezpieczyć ich wrażliwą skórę przed wysuszeniem.

Zima nie zwalnia nas z obowiązku systematycznego nawadniania. Na regularnym uzupełnianiu płynów skorzysta też skóra, która zyska nawilżenie od wewnątrz. Na towarzyszkę w zimowe dni poleca się naturalna woda mineralna, taka jak Muszynianka. Zawiera wartościowe składniki, takie jak magnez, wapń, żelazo i potas, które korzystnie wpłyną na zdrowie skóry.