Buty zimowe dla aktywnych

By 9 grudnia 2019MŁODZIEŻ

Śnieg, błoto, mróz i lód na miejskich chodnikach? Takie są uroki zimy i każdy nastolatek musi się z nimi zmierzyć. Jednak z odpowiednio dobranymi butami to nie problem. Akademia Zdrowia Muszynianki podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas zakupu obuwia i jak wybrać takie, które będzie najbardziej komfortowe.

Cechy dobrych butów zimowych

Właściwe obuwie pomoże uniknąć przemarznięciu stóp. Jeśli jesteś osobą, która aktywnie spędza czas na zewnątrz, warunki atmosferyczne nie powinny stanąć Ci na przeszkodzie. Przy wyborze butów zwróć uwagę na grubość podeszwy oraz wewnętrzne ocieplenie.

W zimie, kiedy jesteśmy narażeni na upadki na oblodzonej powierzchni, istotną rolę odegra antypoślizgowa podeszwa. Dzięki niej poczujesz się pewniej zarówno podczas spaceru, jak i w drodze do szkoły.

Indywidualne potrzeby

Pamiętaj, żeby wybrać takie obuwie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom. Jeśli jesteś osobą aktywną i lubisz spacery w zimowej aurze, kozaki, botki i sztyblety zostaw na specjalne okazje. Na co dzień, lepsze będą trapery i śniegowce, które są uniwersalnym rozwiązaniem. Sprawdzą się zarówno podczas wycieczek, na wyjścia ze znajomymi, ale także gdy będziesz spieszył się na poranny autobus.

W codziennym biegu nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu. Pijąc naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka, która zawiera wiele wartościowych składników odżywczych, wzmocnisz odporność organizmu. Pamiętaj o tym zwłaszcza podczas zimowych wycieczek, ponieważ uzupełnianie płynów w zimie jest tak samo ważne jak w lecie!