3 propozycje sportów indywidualnych dla młodzieży

By 1 grudnia 2019MŁODZIEŻ

Dla niektórych nastolatków barierą przed uprawianiem sportów zespołowych jest nadmierna nieśmiałość. Nie powinno to jednak być przeszkodą do podejmowania regularnych treningów. Akademia Zdrowia Muszynianki proponuje 3 aktywności fizyczne, które wymagają od młodzieży samodzielnego wyznaczania sobie celów i realizowania ich.

Sporty i sztuki walki

Wśród wielu osób panuje błędne przekonanie, że sporty i sztuki walki zachęcają młodych ludzi do negatywnych emocji i prowokują agresywne zachowania. W rzeczywistości tego rodzaju aktywności uczą samodyscypliny i pokory oraz szacunku do przeciwnika. Podczas treningów za bezpieczeństwo nastolatków odpowiada trener, który oprócz wiedzy o sporcie przekazuje im także odpowiednie wartości.

Do tego rodzaju aktywności fizycznej należą m.in. karate, judo, boks i aikido. Warto zaczerpnąć więcej informacji na temat poszczególnych sportów i sztuk walki, aby wybrać odpowiadające swoim oczekiwaniom.

Pływanie

Jest to dyscyplina sportowa, która angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Tak naprawdę mogą ją uprawiać nie tylko nastolatki – świetnie nadaje się dla każdej grupy wiekowej. Dzięki temu, że woda poprzez swoją wyporność odciąża ciało, pływanie jest przyjazne dla osób tuż po kontuzjach oraz mających problemy ze stawami lub otyłością.

Turystyka piesza

Dla młodzieży lubiącej spędzać czas blisko natury, polecamy turystykę pieszą. Ciekawe szlaki przyrodnicze lub historyczne można znaleźć w całym kraju, nie tylko w górach. Taka aktywność fizyczna dostarcza korzyści dla ciała, a oprócz tego pozwala także zdobyć ciekawą wiedzę.

Należy pamiętać, że podczas wzmożonego wysiłku fizycznego organizm traci więcej wody, niż zwykle. Dlatego na trening lub wycieczkę warto zabrać naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka. Pomoże ona szybko ugasić pragnienie i odzyskać energię do dalszej aktywności.