Zalety podróżowania kamperem

By 14 sierpnia 2019MĘŻCZYŹNI

Planujesz tegoroczne wakacje, ale chciałbyś je spędzić inaczej niż dotychczas? Marzysz o pełnej swobodzie w podróży? Jeśli tak, zastanów się nad wypożyczeniem kampera, który pozwoli Ci na elastyczność i większą spontaniczność niż wcześniej.

 

Swoboda

Jaka jest największa zaleta wyjazdu kamperem? Możesz zaplanować swój wymarzony trip po kraju lub za granicą i jedyne co Cię ogranicza, to lokalizacje stacji paliw. Nie musisz przejmować się dostępnością bazy noclegowej i pamiętać o rezerwacjach.

 

Kamper pozwala Ci na legalne nocowanie na każdym parkingu. Najwygodniejszą opcją są oczywiście kempingi przystosowane do takich pojazdów, ale jeżeli akurat nie znajdziesz ich na swojej trasie, nie stanowi to przeszkody. Dla bezpieczeństwa staraj się wybierać strzeżone postoje lub te, które znajdują się w pobliżu instytucji publicznych.

Dodatkowo do prowadzenia kampera nie potrzebujesz specjalnych uprawnień, ponieważ jest on traktowany tak, jak samochód osobowy i dlatego wystarczy Ci prawo jazdy kategorii B.

Dom na czterech kółkach 

Wnętrze kampera jest wielofunkcyjne. Znajduje się tam przestrzeń pełniąca funkcję sypialni, kuchni i łazienki. W schowkach jest też o wiele więcej miejsca, niż w walizce, więc zdołasz spakować mnóstwo rzeczy, nawet takich, których normalnie nie zabrałbyś w podróż (np. suszarka na pranie) i nie będziesz musiał płacić za nadbagaż. Kamper pozwoli Ci na przyrządzanie własnych posiłków i zabranie zapasów jedzenia. Do tego, parkując na kempingach, będziesz mógł rozłożyć własny stół, krzesła lub leżaki i wygodnie, bez pośpiechu gotować na kuchence będącej na wyposażeniu każdego pojazdu tego typu.

Tzw. domy na kołkach zazwyczaj posiadają zbiornik mieszczący 100-120 litrów czystej wody przeznaczonej do mycia naczyń i kąpieli, oraz drugi, pusty zbiornik, przeznaczony na brudną wodę. Do gotowania lepiej zabierać ze sobą jej zapas w 5 litrowych butelkach, natomiast do picia idealna będzie naturalna woda mineralna, taka jak Muszynianka (w kamperze bez problemu zmieścisz kilka zgrzewek).

Kamper to świetne rozwiązanie, jeśli nie lubisz się śpieszyć i cenisz sobie wygodę i niezależność. Odważ się na nowe doświadczenie, a być może stanie się to Twoją nową, ulubioną formą podróżowania.