W zdrowym ciele zdrowy duch!

Czy widząc osoby wysportowane, z wyrzeźbionym ciałem zastanawiasz się, jak osiągnęły taki efekt? Z pewnością nie jest to jedynie zasługa genów! Sylwetka marzeń wymaga poświęcenia mnóstwa czasu i wylania litrów potu. Jednak dla chcącego nic trudnego! Stwórz plan działania i przywitaj lato z nową figurą.

Nie „od jutra”, ale „od teraz”

Pamiętaj, że plany, które zaczynają się „od poniedziałku” lub „od jutra” często kończą się fiaskiem – podobnie jak postanowienia noworoczne. Dlatego zacznij już teraz i nie kończ otwartej paczki ciastek ani nie dopijaj słodkiego gazowanego napoju. Zamiast tego wyjdź do pobliskiego sklepu, żeby kupić zapas warzyw i owoców.

Aktywność fizyczna jest nawykiem, który każdy może sobie wyrobić. Jeśli zamierzasz np. biegać, postaraj się zaplanować to zgodnie ze swoim terminarzem. Niech Twój cel będzie precyzyjny. Trening w konkretne dni tygodnia i o tej samej godzinie z pewnością będzie dla Ciebie łatwiejszy do zrealizowania. Pamiętaj jednak, aby być terminowym i traktuj sport priorytetowo. Podczas wzmożonego wysiłku miej przy sobie butelkę naturalnej wody mineralnej Muszynianka. Pomoże Ci ona zaspokoić pragnienie, gdy tylko je poczujesz.

Jedz na zdrowie!

Zadbaj o to, aby Twoje pożywienie było jak najmniej przetworzone. Unikaj też cukru i ciężkostrawnych, smażonych potraw. Najlepiej, jeśli postawisz na warzywa i chude mięso. Jeśli nie masz dostępu do świeżych sezonowych warzyw, wybierz kiszonki. Oprócz tego postaraj się jeść posiłki w regularnych odstępach czasu. Lepiej, jeśli zjesz pięć małych dań, niż trzy duże.

Dopilnuj, aby Twoja dieta była bogata w zdrowe tłuszcze omega-3, które są zawarte w oliwie, rybach morskich i orzechach. Pomagają one w transporcie witamin, takich jak A, D, E i K, które mogą rozpuszczać się jedynie w tłuszczach. Oprócz tego, w Twoim codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka.