Sposoby na posylwestrowe samopoczucie

By 27 grudnia 2018MĘŻCZYŹNI

Sylwestrowe szaleństwo dopada wielu z nas, efektem czego jest często kiepskie samopoczucie dnia następnego. Jak możemy je poprawić?

W sylwestra

Po szalonej zabawie sylwestrowej kolejnego dnia może przywitać nas ból głowy, żołądka, mięśni, mdłości, suchość w ustach, drżenie rąk, brak apetytu czy zmęczenie. Jak możemy sobie z nimi poradzić? Pamiętajmy o tym, by przed sylwestrową zabawą wyspać się, wypoczęty organizm pozwoli na spokojniejszą zabawę. Rano warto zjeść kwaśną zupę, która dostarczy nam witaminy C. Warto też przed wyjściem z domu najeść się. Możemy też sięgnąć po witaminy w tabletkach. Warto też na godzinę przed zabawą zjeść coś tłustego. Nie zapominajmy też o regularnym nawadnianiu się, Muszynianka poleca się na sylwestrową noc. Przed snem nie zapomnij też wypić dwóch szklanek wody oraz przewietrzyć pokoju.

O poranku

Rano bez względu na samopoczucie warto wstać i wziąć prysznic. Ożywimy w ten sposób ciało i umysł, oczyszczona skóra będzie też lepiej oddychała. Pijmy też dużo wody, by nawodnić organizm. Najlepiej by była to woda mineralna, która uzupełni ewentualne braki mikroelementów i minerałów. Dobrym pomysłem jest też sok pomidorowy, który zawiera potas, który wpływa korzystnie na układ nerwowy, zjedzmy też śniadanie, na przykład jajecznicę lub obiad w postaci rosołu albo bulionu, które zawierają substancje, które wspomogą nasz organizm.