Snowboard – przygoda na zaśnieżonym stoku

By 8 stycznia 2020MĘŻCZYŹNI

Jeśli masz ochotę na zimowe szaleństwa, postaw na snowboard. Odważ się na przypięcie deski pod okiem instruktora i przekonaj się, czy ten rodzaj aktywności stanie się dla Ciebie zimową pasją. Kilka prostych rad od Akademii Zdrowia Muszynianki pomoże Ci rozpocząć nową, sportową przygodę.

Odpowiedni sprzęt

Jeśli pierwszy kontakt z deską snowboardową dopiero przed Tobą, lepszym wyjściem będzie wypożyczenie sprzętu. Nie warto wydawać pieniędzy na własny, jeśli jeszcze nie wiesz, czy polubisz ten sport. Oprócz deski będziesz potrzebował kasku, który jest niezbędny dla bezpiecznego poruszania się na stoku. Dodatkowo w wypożyczalni zaopatrz się w gogle oraz dobrze dopasowane buty, które usztywnią kostkę.

Aby nie zmarznąć na stoku, powinieneś się odpowiednio ubrać. Załóż spodnie, które nie przemokną oraz ciepłą kurtkę z membraną. Dobrym rozwiązaniem będzie też założenie bielizny termoaktywnej. Równie ważne są rękawiczki, które ochronią Twoje dłonie przed mrozem.

Zadbaj o kondycję

Jeśli tylko nie podejmujesz decyzji o nauce jazdy na snowboardzie z dnia na dzień, przygotuj się fizycznie do pierwszych lekcji. W sytuacji, gdy na co dzień jesteś aktywną osobą, nie będzie to konieczne. Jeśli jednak kontakt ze sportem do tej pory miałeś głównie za pośrednictwem telewizji, postaraj się zażywać więcej ruchu. Wystarczą regularne spacery poprzedzone krótką gimnastyką. Kilka prostych ćwiczeń, takich jak skłony, przysiady, czy pajacyki pomogą rozgrzać Twoje mięśnie przed dalszym wysiłkiem.

Pamiętaj, że podczas wzmożonej aktywności fizycznej, Twój organizm traci więcej wody, niż zwykle. Dlatego staraj się systematycznie uzupełniać płyny. Najlepiej, jeśli zawsze będziesz miał przy sobie butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Regularne nawadnianie ugasi pragnienie i pomoże zminimalizować ryzyko pojawienia się zakwasów.