Regeneracja po treningu. Dlaczego jest tak ważna?

By 18 lutego 2020MĘŻCZYŹNI

Nie od dzisiaj wiadomo, że podstawami zdrowego trybu życia są zdrowa dieta, aktywność fizyczna i spokojny sen. Jednak aby nasz organizm rozwijał się prawidłowo, potrzebuje także odpowiedniej regeneracji. Dlaczego jest ona tak istotna? Dowiesz się tego dzięki Akademii Zdrowia Muszynianki!

Trenuj dla zdrowia, ale pamiętaj o regeneracji

Regularna aktywność fizyczna sprawia, że nasze ciało jest dobrej kondycji, ale także dostarcza nam endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Pozwala również obniżyć napięcie mięśniowe i psychiczne. Jednak, aby czerpać korzyści ze sportu, należy zadbać o regenerację. Dla organizmu jest to czas na odnowę mięśni, dzięki czemu łatwiej uniknąć kontuzji lub przetrenowania.

Chwile relaksu niekoniecznie muszą być spędzane w bezruchu, ponieważ równie dobrym rozwiązaniem będzie spokojny spacer, sauna lub stretching. Ważne, aby aktywność była niska. Taki odpoczynek pomoże zachować równowagę. Intensywne ćwiczenia każdego dnia nie są najlepsze dla naszego zdrowia, dlatego warto przeplatać je dniami przeznaczonymi na regenerację. Zarówno w dni przeznaczone na trening, jak i te bez wzmożonej aktywności powinniśmy pamiętać o regularnym nawadnianiu. Codzienne i systematyczne picie naturalnej wody mineralne, takiej jak Muszynianka zapewni organizmowi odpowiednie nawilżenie.

Jedz zdrowo!

Kolejnym czynnikiem ważnym w regeneracji jest dieta. Dobrze zbilansowana i z odpowiednio dobraną kalorycznością pokryje dzienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki odżywcze. Białko, węglowodany i zdrowe tłuszcze to właśnie to, czego nam potrzeba! Nie zapominajmy też o piciu naturalnej wody mineralnej. Na towarzyszkę w regeneracji poleca się Muszynianka!

Odprężenie mięśni może nam zagwarantować długa, relaksująca kąpiel. Wystarczy dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby stworzyć sobie domową aromaterapię. Podpowiadamy, że właściwości relaksujące mają olejki takie jak: lawendowy, jaśminowy i waniliowy. Po takiej kąpieli sen będzie znacznie spokojniejszy, a to bardzo ważne dla regeneracji.