Przetłuszczające się włosy

By 13 marca 2019MĘŻCZYŹNI

Chociaż rano myłeś włosy już popołudniu tracą swój blask i są ze sobą sklejone? Jak możemy poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Bezpośrednią przyczyną przetłuszczających się włosów jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, która może wynikać z niewłaściwego działania hormonów, może być też warunkowana genetycznie. Problem ten dotyka częściej mężczyzn niż kobiet i zazwyczaj dotyczy osób pomiędzy 25 a 50 rokiem życia. Jak sobie z nim radzić? Po pierwsze staraj się nie przegrzewać skóry głowy, jesienią i zimą, gdy nosisz czapkę staraj się ją ściągać w ciepłych pomieszczeniach czy autobusie. Podczas mycia włosów na koniec pamiętaj też o spłukaniu ich chłodną wodą. Nie lej na skórę głowy gorącego strumienia, wystarczy letnia woda.

Dobierz też właściwe kosmetyki do pielęgnacji, najlepiej takie z zawartością ziół. Pomogą zwłaszcza rozmaryn i mięta, które odświeżają skórę głowy i dają poczucie świeżości. Pokrzywa reguluje zaś pracę gruczołów łojowych. Włosy przetłuszczające się należy nawilżać i odżywiać. Inaczej włosy u nasady będą się przetłuszczać, a na końcach będą suche i łamliwe. Nie zapomnij też o wewnętrznym nawilżaniu i piciu wody, pomoże ci w tym Muszynianka. Susząc głowę używajmy chłodnego nawiewu powietrza. Jak najrzadziej dotykaj też włosów, aby nie pobudzać gruczołów i nie przenosić sebum na całe włosy.

Myj włosy tak często jak trzeba, nawet codziennie. Wybierz przy tym szampon odpowiedni do codziennego stosowania. Do włosów przetłuszczających się najlepiej z pokrzywą i czarną rzepą oraz taki, który zmniejszy wydzielanie sebum.