Powrót do pracy po wakacjach. Jak złagodzić szok pourlopowy?

By 14 sierpnia 2019MĘŻCZYŹNI

W końcu wybrałeś się na wyczekany i zasłużony urlop. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się skończy i po odpoczynku nadejdzie czas powrotu do codzienności. Podpowiadamy, jak możesz zaplanować wakacje, uniknąć pourlopowego szoku i wrócić do pracy pełen energii.

Wiele zależy od rodzaju urlopu

Zaplanuj rozrywki według zasady przeciwieństw. Jeżeli na co dzień jesteś pracownikiem fizycznym, podczas dni wolnych oddaj się błogiemu lenistwu. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. Całkowity brak ruchu w połączeniu z kilkunastodniowym urlopem może skutkować zakwasami, gdy znów zwiększysz swoją aktywność fizyczną.

 

Kiedy Twoja praca to głównie siedzenie za biurkiem, a sport wolisz oglądać w telewizji, podczas wakacji postaw na bardziej dynamiczny wypoczynek. Być może zainspiruje Cię to do regularnych treningów w ciągu roku. Jeśli po intensywnym urlopie pojawią się zakwasy, miej przy sobie butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Zawarty w niej magnez złagodzi skurcze mięśni, a dzięki regularnemu uzupełnianiu płynów szybciej wrócisz do formy.

 

Załatw wszystko przed urlopem

Postaraj się zamknąć wszystkie sprawy przed wyjazdem. Dzięki temu nikt nie będzie przeszkadzał Ci w takcie wypoczynku, a powrót do pracy będzie o wiele przyjemniejszy, jeśli nie będą na Ciebie czekały zaległe obowiązki. Taka organizacja czasu sprawi, że nie poczujesz się przytłoczony i z pewnością oszczędzi Ci stresu oraz nadgodzin tuż po urlopie.

 

Daj sobie czas

Najlepiej, gdy po powrocie z wakacji spędzisz w domu dwie doby. To pozwoli Ci na aklimatyzację i będzie okazją do spędzenia czasu w domowym zaciszu i rodzinnym gronie.

 

Mamy nadzieję, że Twój powrót do pracy po urlopie będzie znacznie przyjemniejszy z poradami Akademii Zdrowia Muszynianki.