O czym należy pamiętać podczas długiej podróży samochodem?

By 9 sierpnia 2019MĘŻCZYŹNI

Odwiedziny dawno niewidzianych znajomych, mieszkających na drugim końcu Polski? A może wyjazd na zagraniczne wakacje własnym środkiem transportu? Chociaż ceny biletów lotniczych stają się coraz bardziej atrakcyjne, wciąż wiele osób decyduje się na dalekie podróże samochodem. Jednak pokonanie długiej trasy za kierownicą to wyzwanie dla organizmu, dlatego podpowiadamy, jak się do niej przygotować.

Dobry plan to podstawa

Przede wszystkim dokładnie zapoznaj się z przebiegiem drogi. Sprawdź w internecie, gdzie na trasie znajdują się nie tylko stacje paliw, ale także przydrożne restauracje. Dzięki temu będziesz mógł zaplanować, w jakich miejscach zrobisz postój i ile razy się zatrzymasz. Nie martw się, że przez zbyt liczne przystanki stracisz cenny czas, bo najważniejsza jest bezpieczna jazda.

 

Wypoczęty kierowca, to ostrożny kierowca

Długi czas spędzony za kierownicą powoduje znużenie i senność, a przez to prowadzący pojazd traci czujność, tak potrzebną na drodze. Najlepiej, jeśli posiłki będziesz spożywał na postojach, ale podczas jazdy nie rezygnuj z picia wody. Jeżeli masz w samochodzie specjalny uchwyt, bez problemu możesz w nim umieścić butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Jeśli nie, lepiej schowaj napój do schowka, aby podczas gwałtownego hamowania butelka nie wyrządziła szkód.

 

Znajdź czas na gimnastykę

Pamiętaj, że postoje to nie tylko tankowanie, toaleta i posiłek. Ze względu na to, że podczas podróży Twoje ciało spędzi dużo czasu w jednej pozycji, może doskwierać Ci ból pleców i drętwienie nóg. Spróbuj temu zapobiec, wykonując proste ćwiczenia podczas przerw w podróży. Kilka skłonów, przysiadów i podskoków doda Ci energii i poprawi komfort jazdy.

Bez względu na wszystko pamiętaj, że prowadząc samochód odpowiadasz za bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nigdy nie lekceważ oznak zmęczenia.