Nie strać formy na urlopie

By 14 sierpnia 2018MĘŻCZYŹNI

Przez cały rok dbasz o zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia, po to by podczas wakacji wypaść z rytmu? Jak sprawić, by urlop zbytnio nas nie rozleniwił?

Pilnuj diety

Podczas wyjazdu trudniej będzie nam planować skład posiłków każdego dnia, dlatego już na początku warto zdać sobie sprawę, że siłą rzeczy nasza wakacyjna dieta będzie różniła się od tej domowej. Zawsze możemy jednak dokonywać mądrych wyborów i wybierać właściwe produkty. Jeśli jemy śniadanie w restauracji, wybierzmy ciemne pieczywo zamiast pieczywa jasnego, rozważmy twarożek oraz porcję owoców. Na obiad wybierzmy natomiast mięso lub rybę. Omijajmy też niezdrowe przekąski. Posiłki powinny być też na ile to możliwe regularne.

Nie zapominaj o aktywności

Na urlopie raczej nie będziemy robić standardowych treningów, ale zawsze możemy poszukać innej aktywności. Postawmy na umiarkowany ruch, który wpiszemy w wakacyjną aktywność, wypożyczmy rower i przy jego pomocy zwiedzajmy miasto. Spacerujmy zamiast jeździć komunikacją. Możemy też wstać nieco wcześniej i pobiegać rano. Urlop to też świetny czas do wypróbowania nowych sportów. Jednocześnie krótka przerwa od treningów podziała regenerująco na ciało, wrócimy z nowym zapasem energii. Jeśli odpoczywamy nad morzem zawsze możemy popływać, w grę wchodzi również siatkówka plażowa.

Sen

Nie zapomnijmy, że aby nasz organizm mógł dobrze funkcjonować powinniśmy dostarczyć mu wystarczającej ilości snu. Dzięki temu możemy się zregenerować oraz odpocząć. W ten sposób usprawniamy także przebiegające w naszym ciele procesy. Dlatego warto również podczas urlopu wygospodarować czas na odpowiednią ilość snu.

Nawodnienie

Wakacje nie powinny być okresem odpoczynku od właściwego nawodnienia naszego organizmu. Jest ono niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Odpowiedni poziom wody w naszym organizmie oraz składników mineralnych w naszym organizmie pomoże nam utrzymać Muszynianka naturalna woda mineralna. Pijmy przynajmniej dwa litry wody dziennie, w końcu na urlopie bardzo często jest gorąco.

Jak widać, chociaż podczas urlopu może być nam ciężej utrzymać kondycję, to jednak przy odrobinie starań może udać nam się zachować zdrową dietę, minimum ruchu, odpoczynek, nawodnienie.