Motywacja do działania – skąd ją brać?

By 30 października 2018MĘŻCZYŹNI

Często budzimy się rano zaspani i już spóźnieni, nie ma mowy o śniadaniu – biegiem pędzimy do pracy. Wiecznie się spieszymy, nic nam się nie chce, a jedyne co czujemy to zmęczenie. Jak wykrzesać z siebie nieco energii?

Każdego czasami dopada zmęczenie i apatia, nie mamy siły na działanie, ani chęci. Taki stan nie jest problemem, jeśli trwa krótko i mija. Jeśli jednak przeciąga się i nie mija, to możemy mieć powód do niepokoju. Dokonaj szybkiej diagnozy i poznaj nasze sposoby na to jak się wzmocnić.

Daj coś z siebie

Zaangażowanie to jeden z najlepszych sposobów na to, by dostać dodatkowy zastrzyk energii. Dzięki zaangażowaniu czujemy, że jesteśmy potrzebni i że mamy po co żyć. Niebagatelny wpływ ma również przekonanie o tym, że praca, którą wykonujemy wykonywana jest przez nas dobrze. Niech działania, które wykonujesz pełne będą Twojego zaangażowania. Nie ma nic gorszego niż zmuszanie się, do chodzenia na siłownię czy do porannego joggingu, albo chodzenia do pracy. Przy takim nastawieniu szansa na osiągnięcie sukcesu jest nikła. Duża w tym zasługa braku motywacji. Możemy ją na całe szczęście kształtować w odpowiedni sposób.

Miej cel

Nasze życie napędza stawianie nowych celów, które są ambitne ale realne. Cel może być rozmaity od zdobycia idealnej sylwetki po wcześniejsze wstawanie czy zdrowsze odżywianie. Bez względu na to warto spisać swoje zamierzenia, niech staną się jasne. W duchu pozytywnym spiszmy je na kartce. Pamiętajmy jednocześnie, że nie ma nic złego w zaczynaniu od małych kroków, zapisujmy nasze sukcesy, cieszmy się nimi. Wzorujmy się na najlepszych, ale nie zapominajmy, że każdy ma inną drogę.

Dbaj o swój mózg

Jeśli chcesz, poprawić swoje samopoczucie, a jednocześnie rozwinąć swoją kreatywność dostarczaj swojemu mózgowi różnych bodźców.
Uczmy się wielu rzeczy, niech nasz mózg będzie zainteresowany i twórczy. Dzięki temu będzie bardziej kreatywny i pomysłowy. Ucz się też doceniania siebie i swoich sukcesów. Spisz to, co już udało ci się zrobić, zarówno pod kątem sukcesów osobistych jak i zawodowych. Doceniaj swoją wartość! Dzięki temu wyćwiczysz umiejętność koncentrowania się na sukcesach i doceniania dobrych stron swojego życia. W ten sposób poznasz swoje mocne strony oraz wzmocnisz pewność siebie. Niech otaczają cię osoby pozytywnie nastawione, słowa wypowiedziane przez innych i ich wsparcie mogą stanowić twoją broń w gorszym czasie. Nie bój się tez rozmawiać z ludźmi, którzy osiągnęli sukces w dziedzinie, w której chcesz osiągnąć go i ty. Większość ludzi chętnie udziel Ci rady, jeśli o nią zapytasz. Rutyna otępia, dlatego drobne zmiany nie są złe. Staraj się przyzwyczajać się do zmian. Choć czasami potrzebujemy spokoju, po to, by odpocząć. Nie zapominaj też o powodach do śmiechu, dzięki któremu poczujesz się bardziej zrelaksowany.