Letnie sporty wodne, których warto spróbować

By 18 czerwca 2022MĘŻCZYŹNI

Zbliżają się wakacje, dla wielu osób czas relaksu i urlopów. Jakich sportów wodnych warto spróbować w tym okresie?

Wcale nie musimy być śmiałkami, żeby zakosztować sportów wodnych, wystarczy trochę chęci. Oferta jest dość szeroka, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie i mieć z tego mnóstwo frajdy.

Surfowanie
Pierwsze na liście znalazło się surfowanie. To sport, na który przyjemnie się patrzy. Dyscyplina ta nie należy do najłatwiejszych, ale też nie jest najtrudniejsza. Warto zdecydować się na pomoc instruktora, który określi nasz stopień zaawansowania i pomoże nam poznać jej meandry. Początkowe próby utrzymania się na desce mogą być kłopotliwe, ale nie zniechęcajmy się.

Windsurfing
Żeby uprawiać ten sport, potrzebny będzie nam sprzęt oraz odpowiednie warunki pogodowe. Mowa tu o desce, do której przymocowany jest pędnik żaglowy. Sięgający swoimi korzeniami Kalifornii sport jest też bardzo popularny w Polsce.

Łódka
Jeśli nie lubimy skomplikowanych sportów, to pływanie łódką może być idealną dyscypliną dla nas. Nie musimy się wtedy też przesadnie zmoczyć. Łódkę możemy wypożyczyć przy większości akwenów. Machając wiosłem, nabierzemy kondycji i miło spędzimy czas. A na dodatek będziemy podziwiać piękne widoki.

Snorkeling
Jeśli uważamy, że nurkowanie jest zbyt skomplikowane, postawmy na snorkeling. Rurka pozwoli nam zobaczyć podwodny świat, a nie musimy zakładać na siebie stroju nurka. Maska i płetwy – to wszystko, czego nam potrzeba i to bez względu na wiek!

Wakeboarding
Jeśli szukamy mocnych wrażeń, to propozycja dla nas. Jeśli lubimy szybkość – również. Wakeboarding łączy w sobie surfing oraz narty wodne. Chwytamy linę, która zaczepiona jest o łódź i w ten sposób pozwalamy się ciągnąć. Emocje gwarantowane!

Skimboarding
Jeśli wolimy śmigać na małych falach, to nada się do tego skimboarding, deska w dłoń i biegniemy. Rzućmy deskę na falę i wskoczmy. To tzw. ślizganie się po falach. Łatwe? Niekoniecznie, ale na pewno nadaje się na kolejne wyzwanie.

SUP
SUP zyskuje coraz więcej zwolenników, to niby tylko stanie na desce i wiosłowanie, ale próba utrzymania się na desce wymaga sporo koordynacji i wysiłku. A przy tym rozwija wszelkie partie mięśniowe i zmysł równowagi. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Podczas uprawiania sportu nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu. Zabierzmy ze sobą Muszyniankę na wakacje.